Prvi put obilježili Europski školski sportski dan

Autor: Ivana Nogić, 10. 10. 2016.

U povodu održavanja Europskog školskog sportskog dana, koji se u sklopu Europskog tjedna sporta po drugi put odvija u Hrvatskoj i u još 15 europskih zemalja, naša se škola, po prvi put, uključila u njegovo obilježavanje. Učenici viših razreda i njihovi predmetni učitelji proveli su 29. rujna 2016. godine svoj zadnji sat nastave na školskom igralištu uz različite štafetne igre koje je osmislila učiteljica Biserka Topolovec.

Druženje uz sport započelo je kratkim zajedničkim trčanjem, a nastavljeno je natjecanjem mješovitih ekipa učenika viših razreda u raznim štafetnim igrama: vođenju lopte rukama, vođenju lopte štapovima, prenošenju lopte među članovima tima, nošenju teniske loptice na reketu, i sl. Svaka ekipa sastojala se od 9 članova, a učitelji su bili zaduženi za praćenje regularnosti natjecanja i, naravno, bodrenje ekipa. Također, učenici koji se znaju rolati donijeli su u školu role kako bi nam na postavljenom poligonu prikazali svoje umijeće rolanja. Roleri su ispraćeni pljeskom, a na samom kraju učenici su odmjerili snage u graničaru, što je popraćeno glasnim navijanjem. Vrijedi naglasiti da su sva natjecanja održana u prijateljskoj atmosferi, uz međusobno bodrenje i sportsko navijanje.

Budući da je u pretrpanom nastavnom planu i programu teško naći vremena za međusobno druženje učenika uz sportske aktivnosti, nadamo se da će obilježavanje Europskog školskog sportskog dana, kao i ostalih događaja koji promiču aktivno bavljenje sportom, postati tradicija jer jedino tako možemo potaknuti učenike na tjelesno vježbanje i u slobodno vrijeme.

Upisi u srednje škole
Lidrano 2018

Školska godina 2017./18.

« Srpanj 2018 »