Naše zlatno zrno – nekad i danas

Autor: Ivana Nogić, 24. 10. 2016.

Dane zahvalnosti za kruh i plodove zemlje i ove smo godine svečano obilježili u našoj školi. Toga 14. listopada, od ranoga jutra školom su se širili slasni mirisi kruha, peciva, kolača i raznih drugih slastica. Naši učenici, uz pomoć svojih roditelja, zaista su se potrudili oko njihove pripreme tako da je zajednički stol u školskoj dvorani opet bio vrijedan divljenja. Ovogodišnja tema proslave Dana kruha bila je „Naše zlatno zrno – nekad i danas“, stoga je naglasak bio na proizvodima od kukuruznog brašna.

Prije zajedničkog blagovanja svečani stol blagoslovio je naš vlč. Stjepan Makar, a potom je uslijedio i kratak program koji su pripremile učiteljice Sanja Horžić i Draženka Leljak te učitelj Mladen Fotak. Program su vodile učenice Jasmina Klopotan, Ana Tomiek i Nika Hladnić, a kruhu u čast nastupili su recitatori 4. razreda s prigodnim recitacijama „Kruh“, „Kukuruz“ i „Zemlja“ te mali zbor dvjema prigodnim pjesmama „Hvala“ i „Korica kruha“, uz klavirsku pratnju učenice Marije Horvatić. Nakon zajedničkog dijela slavlja obilježavanje Dana kruha nastavilo se u učionicama gdje su učenici blagovali i iskazivali pohvale kruhu izradom tematskih plakata i slika i pisanjem literarnih radova kojima su ukrasili učionice i ulaz u školu.

Najoriginalnije slastice krasile su naš štand na Županijskoj smotri „Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje“ u Varaždinu, stoga ovim putem želimo zahvaliti svim mamama, bakama i ostalim vrijednim ručicama bez čijeg truda i ljubavi ne bismo mogli ovako svečano proslaviti Dane kruha.

Upisi u srednje škole

Školska godina 2016./17.

« Kolovoz 2017 »

Sigurniji internet

Sigurniji internet za djecu i mlade

PPT prezentacija "Sigurnost na internetu" o Cyberbullingu te ostalim oblicima internetskog nasilja, sadrži savjete kako stvoriti bolji internet za djecu.

Priloženi dokumenti:
Sigurnost na internetu.pptx