Odličan primjer suradnje roditelja i škole

Autor: Ivica Rojc, 28. 10. 2016.

Na inicijativu Gordane Španić – Lukač za sadnju ukrasnog grmlja i drveća, dana 25. listopada 2016. godine naš školski vrt je postao bogatiji za mnoštvo ukrasnih grmova.

Chaenomeles superba (japanska dunja), Forsythia x intermedia (forzicija), Hibiscus syriacus, Kerria japonica „Pleniflora“ (kerija), Philadelphus coronarius (pajasmin), Prunus larocerasus (lovor višnja), Rosa rugosa Alba (ruža bijela), Syringa vulgaris (bijeli jorgovan), Syringa vulgaris (ljubičasti jorgovan), Tamarix tetrandra (tamariks), Vitex agnus castus, Pyracantha „orange“ i ukrasnog drveća: Cercis siliquastrum (judino drvo), Koelreuteria paniculata (kelreuteria), Lirodendron tulipifera (tulipanovac), Prunus serrulata „Kanzan“ (ukrasna trešnja), Prunus serrulata „Kiku-Shidare-Sakura“ (ukrasna trešnja pendula), Prunus subhirtella „Pendula“. Ukrasno grmlje i drveće sadili su roditelji i djed učenika 2. razreda: Marija Benjak – Horvatić, Danijela Borček, Josip Horvatić, Željko Horžić, Tamara Kranjec, Tomislav Lukač, Ivana Novak, Gordana Španić – Lukač. U sadnji su sudjelovali učenici 2. razreda s učiteljicama Božicom Šantek, Monikom Žugec i Valentinom Ivanušec. Učenici osim što su pažljivo pratili cijeli postupak sadnje grmlja i drveća, stavljali su humus, grabljali zemlju, zalijevali biljke te stavljali trakice s nazivima na biljke. Također, spoznali su koji je alat potreban za sadnju te koji sve uvjeti trebaju biti zadovoljeni za rast i razvoj biljke.

Tekst i fotografije: Monika Žugec

Upisi u srednje škole

Školska godina 2016./17.

« Lipanj 2017 »

Sigurniji internet

Sigurniji internet za djecu i mlade

PPT prezentacija "Sigurnost na internetu" o Cyberbullingu te ostalim oblicima internetskog nasilja, sadrži savjete kako stvoriti bolji internet za djecu.

Priloženi dokumenti:
Sigurnost na internetu.pptx