Nagrade na „1. Kajkavskom vikendu v Marofu“

Autor: Ivana Nogić, 25. 1. 2017.

Naša je škola već dugi niz godina poznata po njegovanju kajkavskog izričaja i tradicije našega kraja. Tako su se naši učenici 5. i 7. razreda uspješno predstavili na „1. Kajkavskom vikendu v Marofu“, kada su u sklopu „Dječjeg kajkavskog dana“, održanog 21. siječnja 2017. godine u Kulturnom centru „Ivan Rabuzin“, izveli svoje pjesme na temu „Huda zima“.

Nastupilo je 37 učenika osnovnih i srednjih škola našega kraja, a recital su upotpunili i likovni radovi na istu temu. Našu školu predstavljale su učenice 5. razreda: Lucija Šimec, Nikolina Sakač i Ana Zvonar (mentorica Sanja Horžić), učenici 7. razreda: Matija Gotić, Mateja Sakač, Lucija Gotić, Marta Ivanek, Erik Trakoštanec i Melani Hladnić (mentorica Ivana Nogić), te u likovnom dijelu učenik 2. razreda Emanuel Horžić (mentorica Božica Šantek).

Stručni žiri izabrao je deset najboljih pjesama među kojima su se našle pjesme Mateje Sakač, Vieme je, i Matije Gotića, Prejdi huda zima, kojoj je stručni žiri dodijelio treću nagradu.

U sklopu „Dječjeg kajkavskog dana“ izvedene su i dramsko-scenske igre „Dramske družine Marof“ i DND-a Novi Marof.

U „1. Kajkavskom vikendu v Marofu“ mogli smo uživati zahvaljujući organizatoru - Pučkom otvorenom učilištu Novi Marof i ravnateljici Ivani Kušek koja se nada da će ova manifestacija postati lijepa tradicija druženja uz kaj v Marofu.

Upisi u srednje škole

Školska godina 2016./17.

« Kolovoz 2017 »

Sigurniji internet

Sigurniji internet za djecu i mlade

PPT prezentacija "Sigurnost na internetu" o Cyberbullingu te ostalim oblicima internetskog nasilja, sadrži savjete kako stvoriti bolji internet za djecu.

Priloženi dokumenti:
Sigurnost na internetu.pptx