Posjet Etno parku Gradišće

Autor: Ivica Rojc, 5. 4. 2017.

Učenici prvog i drugog razreda posjetili su Etno park Gradišće 4. travnja 2017. godine. Autobusom su stigli do Područne škole Madžarevo te pješačili uzbrdo do Etno parka uz pratnju učiteljice Božice ŠantekValentine GrabarValentine Ivanušec te mame Monike Sakač.

Budući da ih je pješačenje umorilo, morali su prizalogajiti i odmoriti odmah pri dolasku u etno park.

Učenici su imali priliku okušati se u sadnji cvijeća ili pak u izradi cvijeća krep papirom.

Najprije su zemlju pripremili za sadnju, potom su posadili sadnice i na kraju te sadnice zalijali. Pri sadnji im je pomogla učiteljica Božica Šantek. Nakon sadnje učenici su uz ples i pjesmu proslavili uspješnu sadnju cvijeća.

Cvijeće su izrađivali uz pomoć učiteljice Valentine Grabar i gospođe Marije iz etno parka. Svi su učenici s veseljem svoje cvjetove ponijeli kući.

Nakon spomenutih radionica učenici su zaigrali pikado, no druženje su nastavili i uz kuglanje.

Novce su odlučili potrošiti na različite kutijice za nakit, gumice za kosu, buketiće cvijeća, prstene, jastučiće i ogrlice. Svatko je kući ponio neku sitnicu za uspomenu.

S osmijehom na licu, zadovoljno su krenuli kući.

U dvorištu škole, učenici prvog i drugog razreda imali su vremena i zaigrati graničar.

Tekst i fotografije: Valentina Ivanušec