Svjetski dan sporta u školi

Autor: Ivana Nogić, 1. 6. 2017.

Svi učenici i učitelji naše škole zajednički su 25. svibnja 2017. godine obilježili Svjetski dan sporta. Različite sportske aktivnosti zamijenile su toga dana sjedenje u klupama. Po prvi put, organizirali smo kros utrku za sve učenike koji su odmah nakon doručka krenuli na zagrijavanje i pregled staze, postavljene uz potok Ljuba voda. Glavne koordinatorice bile su učiteljice Iva Kelemen Ivančić i Biserka Topolovec.

Učenici su odmjeravali snage na stazama različitih duljina, ovisno o njihovom uzrastu. Učenice prvog i drugog razreda trčale su 200 m, a učenici 250 m.  Druga skupina bili su treći i četvrti razred; djevojčice su trčale 250 m, a dječaci 300 m. Viši razredi imali su teži izazov, učenice petog i šestog razreda trčale su 400 m, a učenici 600 m. Sedmaši i osmaši trčali su na kraju, učenice 800 m, a učenici 1000 m. Najbolji trkači iz svakog razreda bili su nagrađeni  medaljama koje su prethodno izradili sami učenici pod vodstvom učiteljice likovne kulture Ivanke Hodja Kukovačec. Nakon krosa učenici 6.a i 6.b razreda te njihovi razrednici prikazali su kako se nekada natjecalo: povlačenjem konopa, skakanjem u vrećama, pretezanjem štapa, i sl. Sportski dan završili smo po starom dobrom običaju, ekipnim igrama. Učenici nižih razreda igrali su graničar, a viši razredi nogomet i odbojku. Kao i svake godine, snage u odbojci odmjerili su učenici protiv učitelja. Iako su učitelji dali sve od sebe (i više od toga), pobjedu su, ipak, odnijeli učenici.

Učenici su proveli dan na svježem zraku, dobro su se zabavili i, nadamo se, shvatili važnost tjelesne aktivnosti u svakodnevnom životu. Na kraju, svi su se složili da bi ovakvih dana u školi trebalo biti što više.

Dora Štriga iStella Gotić, 7. r.