Marta Ivanek najbolja u Čitanju naglas

Autor: Ivana Nogić, 20. 11. 2017.

U Mjesecu hrvatske knjige Gradska knjižnica i čitaonica Novi Marof organizirala je  gradsku, ujedno i županijsku, razinu Natjecanja u čitanju naglas, u koje se naša škola uključila po prvi put, i to vrlo uspješno. Učenica osmog razreda Marta Ivanek pobijedila je u kategoriji čitača od 6. do 8. razreda te će predstavljati našu županiju na 5. nacionalnom natjecanju u Sisku.

Natjecanje u čitanju naglas namijenjeno je učenicima osnovnih škola (od 3. do 8. razreda) u Republici Hrvatskoj, održava se petu godinu zaredom te svake godine obuhvaća sve više sudionika. Glavni ciljevi natjecanja su: poticanje i popularizacija knjige, čitanja i čitanja naglas, razvijanje ljubavi prema knjizi i čitanju kao kvalitetnom načinu provođenja slobodnog vremena te unaprjeđenje čitalačkih sposobnosti učenika.

Gradska knjižnica i čitaonica Novi Marof natjecanje je upriličila 6. studenoga 2017. godine u maloj dvorani Kulturnog centra „Ivan Rabuzin“ gdje su posjetitelji mogli čuti sedam nastupa, tri u mlađoj kategoriji (od 3. do 5. razreda) i četiri u starijoj kategoriji (od 6. do 8. razreda). Natjecatelji su čitali ulomke iz književnih djela po vlastitom izboru, no dodatni zadatak bio je u dvije minute predstaviti djelo, tj. obrazložiti vlastiti izbor. Marta je čitala završni zapis iz Dnevnika Anne Frank, a u izboru knjige i pripremi za samo natjecanje pomogla joj knjižničarka Ivana Nogić koja će Martu pratiti i na državnom natjecanju u Sisku 23. i 24. studenog. Članovi Prosudbenog povjerenstva posebno su pohvalili Martinu izražajnost u čitanju te prirodnost u usmenom izražavanju, stoga vjerujemo da će Marta uspješno predstavljati našu županiju i na 5. nacionalnom Natjecanju u čitanju naglas u Sisku.

Ravnateljica Gradske knjižnice i čitaonice Novi Marof Lidija Zečević uručila je svim sudionicima natjecanja prigodna priznanja i poklon-knjige, čestitavši svima na odličnim nastupima. Na kraju se zahvalila svim osnovnoškolcima, ljubiteljima knjiga i čitanja, te njihovim mentorima i roditeljima na lijepoj književnoj večeri kojom su pokazali da je čitanje, ipak, zakon!

Školska godina 2017./18.

« Prosinac 2017 »

Stolni tenis

Slikovni rezultat za stolni tenis