Sretan Božić svakome

Autor: Ivana Nogić, 30. 12. 2017.

I ove je godine naša sportska dvorana poslužila kao najljepša pozornica brojnim izvođačima koji su 21. prosinca nastupili na našoj Božićnoj priredbi. Poznati taktovi najljepših božićnih pjesama, prigodne recitacije, igrokazi i plesne točke ispunili su srca brojnih posjetitelja koji su sve izvođače ispratili velikim pljeskom. Scenu je i ove godine prigodno uredila učiteljica Ivanka Hodja Kukovačec, dok je glavni koordinator priredbe bila učiteljica Sanja Horžić.

Odličan uvod u samu priredbu bila je poznata skladba „Tiha noć“, koju su na klarinetima odsvirale petašice Magdalena Horg i Sara Horvatić, kao i stihovi „Božićne pjesme“ koje su izvele sedmašice Nika Hladnić, Ana Bukovčan i Jasmina Klopotan. Potom su mikrofon preuzele voditeljice programa, šestašice Veronika Horg i Nikolina Sakač. Na pozornicu su najprije pozvale naše folkloraše koji su izveli „Splet zagorskih plesova“. Folkloraše su uvježbali učiteljica Valentina Ivanušec i učitelj Mladen Fotak. Nakon njihove koreografije uslijedio je „Zaljubitis“, dramsko-scenska igra u kojoj su nastupili sedmaši Ivan Toma, Stjepan Ivanek i Filip Ivanušec, članovi Dramske grupe, koje je uvježbala učiteljica Sanja Horžić. Učiteljica Horžić uvježbala je i članove Dramske grupe 5. razreda koji su se predstavili igrokazom „Ususret Božiću“. Još malo božićnog ugođaja na pozornicu su donijeli i članovi Recitatorske grupe nižih razreda koji su izveli recitacije „Bdijenje i polnoćka“, „Božićna drvca“ te „Božić i Isus“, a uvježbala ih je učiteljica Draženka Leljak. Učenici 4. razreda, pod vodstvom učiteljice Kristine Vitez Ojurović, predstavili su se igrokazom „Božićna priča“. Od dramsko-scenskih točaka vidjeli smo i lutkarski igrokaz „Metla i Metlenko“, učenika 3. razreda, koje je uvježbala njihova učiteljica Božica Šantek. Lutkama su život udahnule Marija Trakoštanec, Marija Kranjec i Ema Barila. Osim bogatog dramskog dijela, publika je mogla uživati i u plesnim koracima članica plesne skupine „PlayDance“ koje je uvježbala njihova voditeljica Marta Žugec. Program su obogatili i mali tamburaši Vinko Španić i Matija Španić, inače polaznici Glazbene škole „Ivan Padovec“ Novi Marof, koji su izveli skladbu „Oj, djetešce!“. Kako to zvuči kada se svira na bloom whackersima, pokazali su učenici 7. razreda izvodeći skladbu „Angels We Have Heardon High“, što je publika nagradila velikim pljeskom. Glazbena je to inovacija koju je u nastavu Glazbene kulture uveo učitelj Mladen Fotak. Učitelj Fotak uvježbao je i članove zbora koji su otpjevali skladbe „Snjegovića sa mnom gradi“ i za kraj „Sretan Božić svakome“.

Na samom kraju okupljenima se obratio ravnatelj Ivica Rojc koji je pohvalio sve izvođače i njihove mentore. Posebno se zahvalio našem domaru Zvonku Posavcu kojem je poželio ugodne umirovljeničke dane!

Posjetitelji su prije i poslije samog programa mogli obaviti i svoju predblagdansku kupnju budući da su učenici sedmih razreda organizirali Božićni sajam na kojem su prodavali domaće kolače te božićne ukrase koje su marljivo izrađivali na radionicama tijekom mjeseca prosinca. Sredstva od prodaje našim će sedmašima dobro doći tijekom maturalnog putovanja koje nestrpljivo iščekuju.

Citirajući stihove jedne od najpoznatijih božićnih pjesama, ravnatelj Ivica Rojc uputio je, u ime svih učenika i djelatnika OŠ Ljubeščica, božićnu čestitku:

Daj nam Bog zdravlje, k tomu veselje

na tom mladom ljetu svega obilja!