Na Županijskom natjecanju „Čitanjem do zvijezda“

Autor: Ivana Nogić, 22. 3. 2018.

Na Županijskom natjecanju „Čitanjem do zvijezda“, održanom 15. ožujka 2018. godine OŠ Trnovec, i ove smo se godine uspješno predstavili. U natjecanju, čiji je glavni cilj poticanje učenika na samostalno čitanje, sudjelovalo je 26 škola naše županije, a ekipa naše škole osvojila je 15. mjesto.

Naša tročlana ekipa u sastavu: Dora Štriga, Mateja Sakač i Helena Sakač (kao zamjena za Luciju Gotić) sudjelovala je u kvizu znanja čija je tema bila „Zapisi iz škrinjice sjećanja“ – dnevnici. Za sudjelovanje u kvizu znanja natjecatelji trebali pročitati sljedeće naslove:

Tajni dnevnik Adriana Molea, Sue Townsend,

Gregov dnevnik: kronike Grega Heffleya, Jeff Kinneya te

Koru od jabuke Jadranke Klepac.

Učenici su svoju kreativnost mogli iskazati i prezentacijom plakata, koje su sami izradili, na temu svih triju knjiga. Na Državno natjecanje, koje će se održati u Međimurskoj županiji, plasirale su se prve dvije ekipe u kvizu znanja i dvoje učenika koji su najbolje prezentirali svoje plakate.

U natjecanje „Čitanjem do zvijezda“ svake se godine uključuje sve veći broj škola, tako je ove godine sudjelovalo čak 170 škola iz 20 županija.

Budući da naši učenici već četvrtu godinu zaredom sudjeluju u ovom hvalevrijednom natjecanju, nadam se da će i dalje promicati čitanje iz užitka te biti uspješni sudionici „Čitanja do zvijezda“!

Vaša knjižničarka!