Terenska nastava 1. i 2. razreda

Autor: Ivana Nogić, 7. 6. 2018.

Učenici 1. i 2. razreda te njihove učiteljice proveli su 30. svibnja 2018. godine na zanimljivoj terenskoj nastavi po zavičaju. Posjetili su Javnu vatrogasnu postrojbu grada Varaždina te OPG „Lukač“ u Lužanu.

Najprije su u Javnoj vatrogasnoj postrojbi grada Varaždina imali priliku vidjeti vatrogasna vozila, vatrogasnu opremu te upoznati način rada jedne vatrogasne postrojbe. Djelatnici su im detaljno objasnili kako izgledaju različiti postupci gašenja požara te spašavanja unesrećenih, a neke od njih i spretno demonstrirali. Učenici su imali mnogo pitanja na koja su vatrogasci rado odgovorili, a najuzbudljiviji dio bio je dizanje u visine vatrogasnom dizalicom.

Sljedeća stanica na putu prema kućama bio je OPG Lukač u Lužanu gdje su učenici, uz brojne životinje te igru i zabavu na livadi, istraživali „Blaga Lijepe Naše“. Slogan je to kojim se služe djelatnici imanja, a naši su ga učenici ‘isprobali’ prilikom upoznavanja hrvatskih pasmina životinja na imanju te sudjelovanja u radionicama modeliranja i izrade predmeta od gline te u radionici streličarstva. Teško je izdvojiti gdje su se bolje zabavljali jer su, uistinu, uživali u svim aktivnostima nakon čega je stigla i okrjepa u vidu ukusnog ručka.

Bio je to lijep predah od uobičajenih obaveza u školskim klupama. Okruženi prirodom i životinjama učenici su kući ponijeli važnu poruku o potrebi očuvanja i zaštite  prirode koja nas okružuje.