Aktivni u Europskom tjednu sporta

Autor: Ivana Nogić, 1. 10. 2018.

Učenici viših razreda naše škole uključili su se 27. rujna 2018. godine u obilježavanje Europskog tjedna sporta pridruživši se tako inicijativi Europske komisije za promicanje sporta i tjelesne aktivnosti. Lijepo vrijeme omogućilo im je da izađu van na sportske terene i održe zajednički Sat razrednika uz različite sportske igre.

Učenici su se natjecali u nogometu, odbojci i graničaru, a glavni cilj nije bila pobjeda, već uključivanje što većeg broja učenika u sportske aktivnosti i, naravno, fair play igra.

Europski tjedan sporta inicijativa je Europske komisije za promicanje sporta i tjelesne aktivnosti diljem Europe, a ove se godine održala po četvrti put. Glavna tema kampanje za Tjedan sporta i dalje je „BeActive“ te se njome želi potaknuti što veći broj ljudi svih dobnih skupina da budu aktivni - ne samo tijekom Tjedna sporta, nego i tijekom cijele godine.