Dolazak svetog Nikole u Ljubeščicu

Autor: Ivana Nogić, 10. 12. 2018.

Dana 6. prosinca sveti Nikola posjetio je Ljubeščicu jer je saznao je da su mali Ljubeščani bili jako dobri ove godine. Zato je u našoj sportskoj dvorani darovao sve učenike od 1. do 4. razreda, polaznike našeg vrtića kao i svu djecu do 10 godina koja ne pohađaju vrtić.

U programu koji je prethodio podjeli darova sudjelovali su:

učenici 3. razreda,

učenici  1. razreda,

učenici 4. razreda

te članovi Zbora

i Recitatorske grupe nižih razreda.

Izveli su prigodne pjesme i recitacije na hrvatskom i njemačkom jeziku, igrokaz "Bjelobradi" i lutkarsku predstavu o čistim cipelama i čarapama, čime su uspješno dozvali svetog Nikolu. Odlične voditelje priredbe, učenike 3. razreda Lanu, Juliju i Mihaela, uvježbala je njihova učiteljica Valentina Grabar, glavna koordinatorica priredbe. Priključila su im se i djeca iz Dječjeg vrtića "Leptirić" s nekoliko prigodnih pjesama i recitacija.

Djeca su bila zadovoljna svojim poklonima te su obećala su da će biti dobra i poslušna cijele školske godine.