Izaslanstvo kineske pokrajine Guanshan i grada Guiyang u posjeti našoj školi

Autor: Ivica Rojc, 14. 12. 2018.

Danas je naša škola  bila domaćin  izaslanstvu  vladinog predstavnika, pročelnika za obrazovanje te ravnatelja osnovnih i srednjih škola iz kineske pokrajine Guanshan i grada Guiyang. Tom su prilikom ravnatelj naše škole gospodin Ivica Rojc i kineski predstavnici izmijenili prigodne darove i potpisali Memorandum o međusobnoj suradnji.

Svrha ovog posjeta bila je upoznavanje sa školskim sustavom u Hrvatskoj te razmjena iskustava s ciljem unaprjeđivanja kvalitete obrazovanja.

Na današnjem su susretu tako, postavljeni temelji  daljnje međusobne suradnje naše škole sa školama u Kini.

Kineski su izaslanici bili posebno očarani vedrim i nasmijanim licima naših učenika koji su s velikim oduševljenjem poželjeli dobrodošlicu nesvakidašnjim gostima, a osim toga iskazali su se i u svom znanju engleskog jezika, što je kineski pročelnik za obrazovanje naročito pohvalio.

Nakon kratkog zajedničkog druženja, oprostili smo se od naših gostiju puni obostrano pozitivnih dojmova te dogovorili sljedeći sastanak… u Kini!

Tekst: Iva Kelemn Ivančić, učiteljica engleskog jezika