Počelo natjecanje „Čitanjem do zvijezda“

Autor: Ivana Nogić, 15. 12. 2018.

U našoj školskoj knjižnici 6. prosinca 2018. godine održana je školska razina desetog jubilarnog ciklusa natjecanja Čitanjem do zvijezda. Ovogodišnja tema natjecanja su ljetni praznici sa službenim nazivom "Ljeto priča priče".

Sudjelovalo je petero učenika sedmog i osmog razreda, a troje učenika s najvećim brojem bodova idu na županijsko natjecanje. To su:

1. mjesto Antonija Sakač

2. mjesto Nika Hladnić

3. mjesto Jasmina Klopotan.

Čestitamo najuspješnijim natjecateljicama koje će predstavljati školu na Županijskom natjecanju „Čitanjem do zvijezda“ u OŠ Trnovec!

Knjige s kojima se i dalje družimo su:

Vezanje tenisica s jednom nepoznanicom / Julijana Matanović;  Ljeto na jezeru Čiču / Jasminka Tihi-Stepanić i Blizanke / Erich Kastner.

Natjecanje „Čitanjem do zvijezda“ jest natjecanje kojim se promiče čitanje i razumijevanje te kreativnost u govornom i likovnom predstavljanju pročitanih naslova. Stoga topla preporuka svim ljubiteljima dobre knjige u ove hladne zimske dane:

potražite navedene naslove u školskoj knjižnici!

Neka vas knjiga ugrije oko srca te tako uljepša nadolazeće praznike!

Vaša knjižničarka