HAK - Snalaženje u prometu

Autor: Ivana Nogić, 7. 2. 2019.

Dana 30. siječnja 2019. godine Hrvatski autoklub (HAK) proveo je prometnu edukaciju „Vidi i klikni“ za učenike 1. razreda naše škole.

Na ozljeđivanja i stradavanja djece u prometu treba biti posebno osjetljiv, bez obzira radi li se o obitelji ili društvu u cjelini. Učestalo upozoravanje i senzibilizacija vozača, roditelja, javnosti uopće može i mora dovesti do cjelokupne promjene stavova i ponašanja sudionika prometa. Stoga HAK provodi nekoliko tradicionalnih kampanja koje imaju za cilj podizanje svijesti za odgovorno i sigurno sudjelovanje u prometu, a dio su događanja vezanih za podizanje razine cestovne sigurnosti.

Naši su prvašići bili vrlo zainteresirani i zadovoljni jer su puno toga naučili, od pravilnog prelaženja preko ceste na mjestu gdje je zebra, prelaženja preko ceste gdje nema zebre, kako pravilno hodati po nogostupu, što učiniti ako im pobjegne lopta na cestu i još mnogo korisnih savjeta o snalaženju u prometu. Najviše ih se dojmila prezentacija na temu što se može dogoditi djeci koja sjede na suvozačevu mjestu i koja ne vežu sigurnosni pojas.

Na kraju prometne edukacije svaki učenik dobio je i prometnu  bojanku-slikovnicu s primjerima uzornog ponašanja u prometu.