Posjet etno kući

Autor: Ivica Rojc, 25. 2. 2019.

U četvrtak, 21. veljače 2019. godine učenici 3. razreda zajedno s učiteljicom Valentinom  Grabar i ravnateljem naše škole posjetili su Etnokuću u Ljubešćici i vratili se nakratko u prošlost.

Tamo su nas dočekale predsjednica Udruge umirovljenika i starijih osoba „Ljubešćica“ Štefica Horvatić, te „naše mame“ Danijela Barjaktarević i Marija Španić. Gospođa Horvatić nas je upoznala s etno zbirkom ljubeškog kraja (brojne narodne rukotvorine, predmeti i stvari) koja je postavljena kako bi se nekadašnji način života i običaji sačuvali od zaborava, a gospođa Barjaktarević sa prošlošću Ljubešćice i nekim ljubeškim legendama. Na kraju su nas „naše mame“ i počastile sokom i klipićima kako bi nam ovaj posjet ostao u lijepom sjećanju. A dogovorili smo i naše slijedeće druženje - odlazak do Vilinskog slapa. Već se sad veselimo novim pričama i plesu sa vilama….