Marija Kranjec izborila županijski LiDraNo

Autor: Ivana Nogić, 11. 2. 2020.

Čak 26 učenika naše škole sudjelovalo je 10. veljače 2020. godine na Međuopćinskoj smotri LiDraNo održanoj u KC „Ivan Rabuzin“ u Novom Marofu, a čiji je domaćin bila OŠ Visoko. Naši umjetnici predstavili su se u literarnom, dramskom i novinarskom izrazu, a prolaz na županijski LiDraNo uspjela je izboriti učenica 5. razreda Marija Kranjec s literarnim radom „''Ona'' dedekova“ (mentorica Sanja Horžić).

Za literarni izraz bilo je prijavljeno 25 radova učenika od 4. do 8. razreda, stoga je Povjerenstvo imalo vrlo težak zadatak. U Marijinom radu prepoznali su liričnost i originalnost izražavanja čemu je, zasigurno, pridonijela naša kajkavština koju je Marija vrlo lijepo prenijela na papir. U literarnom izrazu predstavile su se i Lucija Legin s radom „Ostavljena…“, Gabrijela Ratković s pjesmom „Kaj je za mene sreča?“, Ema Barila s pjesmom „Snegek“ te Janja Dvorski s radom „Mala djevojčica iz bakine škrinjice“.  Mentorica navedenim učenicama bila je učiteljica Sanja Horžić.

U kategoriji samostalnih novinarskih radova predstavljale su nas učenice: Mirna Horvatić s prikazom autobiografije Luke Modrića „Moja igra“, Paula Sakač s člankom o našoj Planinarskoj grupi „Idemo u planine“, Nika Španić s intervjuom „U ritmu koraka“ te Viktorija Gotić koja je napisala intervju s Lukom Ivanušcom „Neka Europa pričeka“. U novinarskom izrazu bila je, također, velika konkurencija i male razlike u kvaliteti radova, tako da naše novinarke svoju priliku za prolazak na županijski LiDraNo čekaju sljedeće godine. Njihova mentorica bila je knjižničarka Ivana Nogić.

U kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa predstavili su se već iskusni sedmaši: Iva Tomiek s monologom Sanje Pilić „Novo doba“ te Dorian Davidović koji je izveo monolog prema ulomku iz romana Mire Gavrana „Zaljubljen do ušiju“.

U kategoriji skupnih scenskih nastupa dramsko-scenskom igrom „Na pustom otoku“, za koju je tekst napisala učiteljica Sanja Horžić, predstavili su se učenici 6. razreda, a nastupili su i učenici 7. razreda koji su izveli dramsko-scensku igru „Kraljevićev izbor“, za koju je tekst, također, napisala učiteljica Sanja Horžić.

Iako su naši glumci s velikim žarom i veseljem izveli svoje nastupe, prema odluci Povjerenstva, nažalost, nisu uspjeli izboriti nastup na županijskoj smotri. Njihova mentorica Sanja Horžić zadovoljna je kako su se predstavili pa će svoje nastupe ponoviti i na skorašnjoj priredbi u povodu Valentinova „Ljubav nas veže i spaja“.