Posjet Protupožarnom centru Ljubešćica

Autor: Ivica Rojc, 25. 6. 2020.

Dana 23. lipnja učenici nižih razreda zajedno sa svojim učiteljicama i ravnateljem posjetili su Protupožarni centar u Ljubešćici.

Predsjednik DVD-a Ljubešćica Vlado Mikulčić sa nekoliko članova, Dejan Ivanušec, Danijela Tuk, Karla Horvatić, Klara Gotić, Anamarija i gospodin Biškup, nas je pozdravio i poželio dobrodošlicu. Učenicima su ispričali što znači riječ DVD, objasnili im kako oni rade, koji je postupak kada netko nazove vatrogace. Također pokazali su nam opremu koja se nalazi u protupožarnom centru i kako se koja koristi te odgovorili na razna pitanja koja su učenici imali.

Učenicima je najznamiljivije naravno bilo isprobavanje te opreme. Pa su tako svi dobili mogućnost isprobati puštati vodu iz crijeva.

Djevojke iz mladeži DVD-a su pripremile brentače pa su učenici osjetili i malo natjecateljskog duha.

Za kraj su nam pripremili slatkiše i sokiće za nadokandu potrošene energije. Zahvaljujemo članovima DVD-a na gostoprimstvu i veselimo se budućem druženju.

Tekst i fotografije:

Tamara Sakač, učiteljica razredne nastave