Prometni policajci savjetovali prvašiće

Autor: Ivana Nogić, 14. 9. 2020.

Kako bi naši pravšići bili što sigurniji u prometu, a posebno na putu od kuće do škole, u ponedjeljak 14. rujna 2020. godine posjetili su ih prometni policajci Igor Turković i Dragutin Trglačnik. U učionici na otvorenom policajci su prvašićima održali kratko predavanje te su ih kroz razgovor upoznali s temeljnim pravilima sigurnog sudjelovanja u prometu.

U sklopu Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa prometni su policajci i ove godine posjetili naše prvašiće kako bi ih na početku školske godine upozorili na brojne opasnosti u prometu te ih uputili kako sigurno doći od kuće do škole. Naši mali đaci znatiželjno su pratili sve savjete stričeka-policajaca koji su ih upozorili da u prometu moraju posebno paziti kako prelaze preko ceste te da tijekom vožnje u automobilu nikako ne smiju sjediti na prvom sjedalu, već u svojim sjedalicama. Također, savjetovali su ih da u prometu budu što vidljiviji, tj. da je nošenje reflektirajućih prsluka i naramenica obavezno! Prvašići su bili puni pitanja, većinom o tome što sve policajci rade, tko ide u zatvor te kako se postaje policajac. Zadovoljni odgovorima, neki su najavili kako u budućnosti i sami žele postati policajci!

Policajci nisu došli praznih ruku, podijelili su učenicima bojice i blokiće, a stižu i novi prsluci. Također, najavili su da uskoro ponovno dolaze provjeriti kako prvašići primjenjuju naučena pravila u prometu.