Prvi školski dani

Autor: Ivica Rojc, 29. 9. 2020.

Nova školska godina započela je 7. rujna nastavom u živo, što su i učenici i učitelji s veseljem dočekali. Nastava će se, kao i do sada, odvijati samo u jutarnjoj smjeni za sve učenike, naravno, uz pridržavanje svih potrebnih epidemioloških mjera.

Učenike su prvog dana nastave dočekali njihovi razrednici koji su ih dopratili do učionica te im objasnili brojna pravila koja će se ove godine, zbog epidemiološke situacije, morati poštivati u školi te na putu od kuće do škole. Najveće uzbuđenje vladalo je među prvašićima koje je pred ulazom u školu čekala njihova učiteljica Valentina Grabar. Sve učenike dočekali su u njihovim učionicama kompleti udžbenika i zaštitne maske koje je osigurala Varaždinska županija. Budući da se u svim našim učionicama osigurao potreban razmak među učenicima, za vrijeme izvođenja nastave učenici nemaju obavezu nošenja maski. Ipak, zbog epidemiološke situacije nastava se, u skladu s preporukama, češće odvija u vanjskim učionicama i u školskom dvorištu, a učenje na zraku pozdravljaju i učenici i učitelji.