Dan škole obilježili sportski susreti i prezentacija izvanškolskih aktivnosti

Autor: Ivana Nogić, 21. 6. 2022.

Posljednjeg dana nastave obilježen je Dan škole. Umjesto uobičajene priredbe, održana su sportska natjecanja u trčanju, graničaru, nogometu i odbojci, nakon čega su svoj rad učenicima predstavili članovi DVD-a Ljubešćica i KUD-a „Ljuba voda“ iz Ljubešćice. Učenicima su se priključili i polaznici predškolske grupe Dječjeg vrtića „Leptirić“ iz Ljubešćice, naši budući đaci-prvaci.

Dan škole počeo je u sportskom i navijačkom duhu. Učenicima prvog razreda priključili su se polaznici predškolske grupe, naši budući prvašići, koji su se natjecali u trčanju. Na kraju natjecanja svima su podijeljene medalje i prigodne diplome jer važno je bilo sudjelovati. Graničar su odigrali učenici 2., 3. i 4. razreda, a snage u odbojci odmjerile su učenice 5. i 6. razreda. Pobjedu su odnijele šestašice. Muške ekipe 5. i 6. razreda igrale su nogomet, a utakmica je bila vrlo napeta. Na kraju, ipak, pobjeda šestaša.

Nakon sportskih susreta uslijedila je kratka pauza za užinu pa prezentacija rada DVD-a Ljubešćica. Učenicima su demonstrirali princip rada aparata za gašenje, a učenici su se mogli i sami okušati u gašenju vatre te se uvjeriti da posao vatrogasaca nije nimalo jednostavan!

Program su pjesmom i plesom završili članovi KUD-a „Ljuba voda“ iz Ljubešćice koji su izveli kratak kulturno-umjetnički program. Nastupili su članovi folklorne sekcije 1. i 2. razreda, 3. i 4. razreda te 5. i 6. razreda, uz pratnju tamburaša KUD-a.

Na kraju programa voditelji DVD-a i KUD-a pozvali su sve zainteresirane učenike da se uključe u ove zanimljive izvanškolske aktivnosti koje će im, zasigurno, kvalitetno ispuniti slobodno vrijeme.