UZ „Pčelice“ na Županijskoj smotri učeničkih zadruga

Autor: Ivana Nogić, 24. 6. 2022.

Učenička zadruga naše škole, nakon višegodišnje pauze, predstavila je svoj rad na XXV. Smotri učeničkih zadruga Varaždinske županije, održanoj 10. lipnja 2022. godine u Osnovnoj školi Visoko. Budući da je pčelarstvo osnovna djelatnost naših zadrugara, predstavili su se pod imenom UZ „Pčelice“. Izložbeni štand koji su krasile svijeće od pčelinjeg voska osmislili su i uredili učitelji Mario Merkaš i Mateja Ratković, dok su prezentacijski dio odlično odradile učenice 7. razreda Marija Kranjec i Marija Trakoštanec. Zadrugare je na Smotri podržao i ravnatelj Ivica Rojc.

Na ovogodišnjoj županijskoj smotri sudjelovalo je 40 učenika i isto toliko mentora iz 20 škola, tj. učeničkih zadruga, od kojih je Prosudbeno povjerenstvo izabralo četiri najuspješnije za Državnu smotru u Vinkovcima, a to su: UZ Jurek, OŠ Sveti Đurđ, UZ Sunce, Gospodarska škola Varaždin, UZ Lipa, OŠ Visoko, UZ Jabuka, OŠ Marijanec.

Fotografija preuzeta s https://huuz.hr/xxv-smotra-ucenickih-zadruga-varazdinske-zupanije/

Iako se naši zadrugari nisu našli među najuspješnijima, dobili su brojne pohvale za svoj rad. Prema njihovim riječima, stekli su novo iskustvo te dobili neke nove ideje kojima će obogatiti rad zadruge u budućnosti!