Nagradna avantura putem evolucije

Autor: Ivica Rojc, 29. 4. 2014.

Učenicima viših razreda nije bilo teško 26. travnja 2014. godine provesti jednu 'radnu'  subotu jer je ona uključivala izlet kao nagradu za prethodni rad, tj. sudjelovanje u humanitarnoj akciji Solidarnost na dijelu. Glavno odredište bila je Krapina, točnije Muzej evolucije i nalazište krapinskih neandertalaca-Hušnjakovo.

Po dolasku u muzej, učenici su pogledali kratak film o nekadašnjem životu neandertalaca, o ljudima koji su bili slični nama, poznavali su vatru, nosili odjeću, izrađivali oruđe, brinuli se o djeci… Učenici su bili podijeljeni u dvije grupe te je svaka grupa sa svojim vodičem krenula u svijet davne prošlosti. Muzej je podijeljen na nekoliko geoloških era unutar kojih je opisan i detaljno prikazan nastanak i razvoj živog svijeta na zemlji, od najsitnijih organizama do neandertalaca. Ti drevni ljudi koji su živjeli prije 125 000 godina na prostoru današnje Krapine, a potom prije pedesetak tisuća godina zagonetno nestali, danas su oživljeni i ovjekovječeni na najbolji mogući način, u novom Muzeju krapinskih neandertalaca.

Nakon obilaska muzeja uslijedilo je još jedno veliko iznenađenje. Na povratku kući posjetili smo stari dvorac Trakošćan u srcu Zagorja. Stari dvorac očarao nas je svojom postojanom ljepotom i posebnošću. Kući smo krenuli puni znanja i lijepih koje ćemo još dugo pamtiti!

Novinarska grupa