Od mumija do robota

Autor: Ivica Rojc, 15. 2. 2016.

Fašničko ludilo zavladalo je i ovog pokladnog utorka našom školom u koju su već od jutra pristizali roboti, mumije, princeze, ljudožderi i ostala nestvarna bića. Fašnički ples službeno je otvoren nakon odrađenog petog sata kada su maskirani učenici od 1. do 8. razreda, kao i učitelji, pohitali u sportsku dvoranu. U ludom plesu pridružili su im se i prinčevi i princeze iz kraljevstva Dječjeg vrtića Zeko sa svojim tetama.

Fašnički program vodile su učenice osmog razreda Klara i Laura, dok su ulogu DJ-a preuzeli također osmaši Marin, Davor i Marko. Svaki se razred predstavio svojim razrednim-skupnim maskama i dobro uvježbanim dramsko-plesnim točkama, u kojima nije manjkalo humora. Do izražaja je došla domišljatost i kreativnost naših učenika koji su pod vodstvom svojih razrednika osmislili vrlo originalne nastupe. Sve je to pratio žiri za najbolje maske u sastavu: Vesna Bukal, Mladen Fotak, Sanja Sodar i Mateja Ratković. Zadatak žirija nije bio nimalo lak jer su iz mnoštva originalnih maski trebali izdvojiti najbolje pojedinačne maske svakog razreda te najbolje skupne maske nižih i viših razreda. Također, žiri je izdvojio i troje najboljih plesača pod maskama.

U fašničkom „Talent show-u“, petom po redu, ove se godine predstavilo samo dvoje talenata: učenica 4. razreda Nikolina Sakač, koja je odsvirala pjesmu „Pjevala je ptica kos“, te učenica 6. razreda Viktorija Ratković koja je otpjevala pjesmu „Freak the Freak out“.

Priznanje za najbolju skupnu masku nižih razreda osvojili su roboti 3. razreda, dok su u višim razredima najoriginalniji bili učenici 6. razreda koji su se prerušili u ljudoždere. Najbolje pojedinačne maske svakog razreda također su osvojile priznanja. Djelić atmosfere donosimo vam na fotografijama koje su za vas izdvojili članovi Novinarske grupe.