Živi (EKO)logično!

Autor: Ivica Rojc, 28. 4. 2016.

Dan planeta Zemlje, 22. travnja, i ove smo godine obilježili u našoj školi, ne samo riječima već i djelima – viši razredi akcijom čišćenja okoliša i sadnjom stabala, a niži razredi školom u prirodi na Budincu. Zemlja – koja nam daje hranu, vodu, kisik, koja nas održava na životu, zahvalna nam je na tom jednom danu posvećenom upravo njoj. No, mislimo li na Zemlju i ostalih 364 dana?

Čovjek često ne razmišlja o svojim djelima dok ne vidi posljedice, no onda je već često kasno. Zato su i ove godine učenici i djelatnici naše škole, već tradicionalnom akcijom uređenja okoliša, pružili Zemlji podršku te ju svojim vrijednim ručicama „zamolili“ da nam i dalje bude tako krasan dom. Učenici viših razreda zasadili su nova stabla u školskom vrtu, a kako bi dodatno osvijestili posljedice stalnog onečišćenja, obukli su crne, bijele ili sive majice na koje su nalijepili naljepnice s ekološkim porukama: ,,Ova lopta na kojoj živimo nije za bacanje!“, ,,Živi (EKO)logično!“, ,, Bilo bi cool kada bi drveće proizvodilo wi-fi, tada bi ga svi sadili, šteta što samo proizvodi kisik bez kojeg ne možemo.“, i još mnoge druge. Naljepnice su izradili učenici viših razreda uz pomoć učiteljice Petre Siladi kako bi i na taj način međusobno razmijenili savjete o očuvanju okoliša.

Naljepnice su ponijeli svojim kućama kako bi i svoje obitelji, susjede i prijatelje potaknuli da djeluju ekološki jer samo  zajedničkim trudom svih nas možemo učiniti pozitivne pomake u očuvanju Zemlje.

ONline nastava

« Listopad 2020 »