MAX SUCHT DEN SUPERSTAR

Autor: Ivica Rojc, 19. 5. 2016.

Aplauz za „Applaus“

U petak, 6. svibnja 2016. godine, u Cestici je održano natjecanje mladih talenata „Max sucht den Superstar“ u kojem sudjeluju učenici osnovnih škola iz cijele Hrvatske, Slovenije te Bosne i Hercegovine.  Našu školu predstavljale su učenice šestog razreda i Gabrijel Barjaktarević, učenik petog razreda, s mentoricom Jasnom Šprem Gušić.

Na početku showa predstavila nam se prošlogodišnja pobjednica s pjesmom „Lass es los“. Nakon nje led su probile naše učenice s pjesmom „Applaus applaus“. Pjevala je Viktorija Ratković, Gabrijel Barjaktarević pratio ju je na klaviru, a ostale djevojke tekst su pratile znakovnim jezikom. Naše učenice ostvarile uspješan nastup što im je osiguralo sedmo mjesto. Naša škola nije imala predstavnike samo na pozornici već i u žiriju, a to su bile učenice osmog razreda Anja Mikulčić i Martina Rabuzin. Budući da je naša škola ove godine nastupala prvi put, rezultat naših učenika  u potpunosti je zadovoljio mentoricu, gledatelje i žiri.

Učenici su se s natjecanja vratili s osmijehom na licu, novim prijateljstvima u  srcu i onim najvažnijim, znanjem njemačkog jezika. Stečenim iskustvom učenici uzbuđeno iščekuju i sljedeću godinu kako bi opet mogli sudjelovati u natjecanju. Tko zna, možda će iduće godine netko iz naše škole postati Maxov Superstar.

Martina Rabuzin i Anja Mikulčić

ONline nastava