Radovi naših učenica na izložbi u Lisinskom

Autor: Ivana Nogić, 11. 4. 2018.

Ove smo godine, po prvi put, bili uspješni sudionici natječaja Hrvatske glazbene mladeži „Radost stvaranja uz glazbu“ u sklopu kojega su se učenici mogli likovno izraziti. Inspirirani Debussyjevom „Mjesečinom“ naši su osmaši, pod mentorstvom učiteljice likovne kulture Ivanke Hodja-Kukovačec, napravili iznimne radove, od kojih su radovi Viktorije Ratković i Marte Ivanek odabrani za izložbu u predvorju Koncertne dvorane Vatroslav Lisinski.

Početkom svake školske godine Hrvatska glazbena mladež raspisuje natječaj „Radost stvaranja uz glazbu“ za najuspješnije likovno ostvarenje inspirirano slušanjem glazbe, u ovom slučaju glazbe francuskog skladatelja, impresionista Claudea Debussyja.

Svoje glazbene impresije učenici su mogli izraziti u svim željenim likovnim i grafičkim tehnikama, veličinama i materijalima. Do zatvaranja natječaja  pristiglo je 979 likovnih samostalnih i skupnih radova. Ocjenjivački sud u sastavu: Biserka Rauter Plančić, predsjednica, povjesničarka umjetnosti, Katarina Krpan, prof. glasovira na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, Jagoda Popović, akademska slikarica, dr. sc. Zdenka Weber, muzikolog, sve su radove pregledali, dodijelili nagrade najuspješnijima te odabrali radove  za izlaganje na izložbi koja je otvorena u sklopu „Tjedna glazbe za mlade“ 9. travnja 2018. godine u predvorju velike dvorane Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog.

Viktorija Ratković

Marta Ivanek

Čestitamo Viktoriji i Marti kao prvim učenicama naše škole čiji se radovi mogu vidjeti u Lisinskom!

ONline nastava

« Listopad 2020 »