Nagrade za naše umjetnike na likovnom natječaju „Želim, stvaram, oblikujem“

Autor: Ivana Nogić, 24. 4. 2018.

U sklopu višemjesečnoga likovnog natječaja Želim, stvaram, oblikujem na adresu Profil Kletta pristigli su učenički radovi iz čitave Hrvatske. Među najboljima našli su se i radovi naših učenica – Ivone Sakač i Jasmine Klopotan koje su radile prema uputama učiteljice likovne kulture Ivanke Hodja Kukovačec.

Učenici su, uz kvalitetno vođenje svojih učitelja mentora, učiteljica i učitelja razredne nastave i/ili likovne kulture, slikali, dizajnirali, oblikovali i stvarali, a rezultat njihova rada jest 777 djela iz 130 škola širom Hrvatske.

Kreativna, likovna viđenja svijeta oblikovana kroz crte, točke, mrlje, šare, igre toplih i hladnih boja, rezbarenje, kolaž, utiskivanje rezultirala su pravim umjetničkim djelima. učenicima je zadatak bio prikazati prepoznatljivu, a opet preoblikovanu kulturnu, prirodnu i graditeljsku baštinu; ulice i kuće, znamenite građevine, parkove i stabla, tekstilne uzorke i krojeve te raznolike oblike uporabnih predmeta.

U kategoriji „Stvaram uzorke, modeliram pregače…“ pristiglo je 114 radova; 83 rada razredne i 31 rad predmetne nastave. Treću nagradu u konkurenciji predmetne nastave osvojila je Ivona Sakač (8. r.) čija je pregača svojom originalnošću zadivila Stručno povjerenstvo.

U kategoriji „Oblikujem škrinju za čuvanje naše baštine“ procjenjivala se 91 škrinjica; 55 radova učenika razredne nastave i 36 radova učenika predmetne nastave, a naša učenica Jasmina Klopotan (7.a razred) za svoju je škrinjicu nagrađena posebnim priznanjem.

Veliko finale, dodjela nagrada i izložba nagrađenih radova održano je u subotu 12. svibnja 2018. godine u Oris Kući arhitekture. Dodjeli nagrada prisustvovali su svi nagrađeni učenici i mentori iz cijele Hrvatske, pa tako i naše predstavnice, te članovi umjetničkog žirija i stručnog žirija. Prije dodjele nagrada održane su i umjetničke radionice pod vodstvom Tene Letice, ilustratorice i paper engineera i Andree Sužnjević, grafičke dizajnerice iz dizajnerskog studija Šesnić & Turković.

Izložba natječajnih radova u Oris Kući arhitekture predstavlja širenje nastave iz učionica u prostore kulture, kreativnosti i dobrih vibracija u duhu novog kurikuluma. Svi nagrađeni, pohvaljeni i pristigli radovi vidljivi su i dostupni kroz platformu virtualne galerije na www.profil-klett.hr/virtualna-galerija.

Čestitamo našim umjetnicama i njihovoj mentorici!