Posjetili nas predškolci Dječjeg vrtića „Zeko“ Varaždin

Autor: Ivana Nogić, 3. 5. 2018.

U srijedu, 25. travnja 2018. godine, našu školu posjetila su djeca starije skupine Dječjeg vrtića „Zeko“ Varaždin sa svojim tetama. Ugostili su ih ravnatelj, učiteljica i učenici drugog razreda.

Najprije su ih odveli do ljubeške Etno kuće gdje su ih dočekale gospođe iz Udruge umirovjenika i starijih osoba Ljubešćica. Tamo su razgledali čime su se bavili i kako su živjeli naši stari.  Zatim su se vratili školu i to u školsku dvoranu. Postrojeni u vrstu krenuli su na sat tjelesnog. Sreći i veselju nije bilo kraja!!! Nakon iscrpnog vježbanja polovica djece je u pratnji našeg ravnatelja posjetila školski vrt, voćnjak i pčele te nastavila svoju igru na školskom igralištu. A predškolci su po prvi put imali priliku sjesti u školske klupe i, naravno, nešto naučiti: što sve skriva vjerna pratiteljica svakog đaka – školska torba! Pa su u njoj našli olovke, gumice, bojice, knjige, pisanke…. Nakon učenja trebalo je i provjeriti naučeno! Predškolci su uz pomoć učenika drugog razreda crtali što sve skriva školska torba, a radove su ponijeli u vrtić za uspomenu. Nakon „teškog rada“ uvijek slijedi nagrada – bomboni za sve.

Na kraju ovog školskog dana svi su se složili (pa čak i đaci) da je jako lijepo u školi: osim učenja i zadaća ima i puno zabave, igre i veselja. Sretnih i nasmiješenih lica te puni dojmova predškolci su nam zahvalili jednom krasnom lađom, pozdravili nas i mahnuli iz autobusa. Nadamo se da će im ovaj naš zajednički školski dan olakšati njihove prve prave školske dane ujesen kada i oni postanu đaci prvaci.

učiteljica 2. razreda Valentina Grabar

ONline nastava