Dobro je baviti se sportom

Autor: Ivana Nogić, 25. 5. 2018.

Već po tradiciji, i ove su godine naši učenici i učitelji obilježili Svjetski dan sporta.  Tako su srijedu, 23. svibnja 2018. godine posvetili različitim sportskim aktivnostima. Glavne koordinatorice bile su učiteljice Biserka Topolovec i Iva Kelemen Ivančić.

Za početak, održan je drugi po redu školski kros, a ove godine su nam se na krosu pridružila i vrtićka djeca iz DV Leptirić. Na kraju krosa dodijeljene su medalje za troje najboljih natjecatelja iz svakog razreda, iako su svi koji su sudjelovali, zapravo, pobjednici.

Potom su naši učenici, uspješni sportaši, predstavili sportove kojima se bave. Stjepan Ivanek, Dora Ivanek i Magdalena Horg prezentirali su tenis, stoga su se svi preselili na Teniske terene Ljubešćica gdje su se zainteresirani mogli okušati u ovom sportu. Prezentaciju su nastavili Marta Ivanek, Sebastijan Sakač i Petra Sakač predstavivši karate. Prezentirali su se i gosti gimnastičari iz OŠ Sračinec koji su predstavili gimnastičke vještine i time sve okupljene ostavili bez daha.

Sportski dan nastavljen je ekipnim igrama - nogometom i odbojkom.

Na kraju, svi sudionici bili su zadovoljni svojim postignućima. Iza njih je bio zanimljiv i sadržajan dan te su s osmijehom na licu krenuli svojim kućama jer su se uvjerili da je, uistinu, dobro baviti se sportom.

(Više fotografija možete pogledati u foto-galeriji po nazivima Kros 2018. i Prezentiranj sportova - 2018.)