Prvašići najavili Mjesec hrvatske knjige

Autor: Ivana Nogić, 25. 10. 2018.

Početak Mjeseca hrvatske knjige (15. 10. – 15. 11.) u našoj školi najljepše su najavili učenici 1. razreda koji su 16. listopada 2018. godine postali ponosni članovi školske knjižnice.

Školska knjižnica otvorila je širom svoja vrata kako bi primila 21 novog člana. Svoje prvašiće u knjižnicu je dopratila učiteljica Kristina Vitez Ojurović, a članske iskaznice uručila im je knjižničarka Ivana Nogić koja ih je upoznala s prostorom knjižnice, knjigama koje ih očekuju, ali i pravilima koje kao članovi knjižnice moraju poštovati. Prvašići su pažljivo slušali knjižničarku i svečano obećali da će biti dobri i pažljivi čitači. Kao podsjetnik na to obećanje izradili su, uz pomoć knjižničarke, plakat o pravilima ponašanja u školskoj knjižnici. Prvašići su odmah 'odradili' i prvu posudbu čime su postali pravi članovi školske knjižnice.

Dragi moji prvašići,

želim vam puno sreće s čitanjem

te da vam knjige budu jako dobri prijatelji!

Vaša knjižničarka Ivana Nogić