Božićnom priredbom poželjeli sretan Božić svakome

Autor: Ivana Nogić, 7. 1. 2019.

Božićna priredba, kojom su učenici naše škole na najljepši mogući način poželjeli sretan Božić svakome, i ove je godine privukla veliki broj posjetitelja koji su 20. prosinca ispunili sportsku dvoranu i pljeskom nagradili sve izvođače i njihove voditelje.

Sportsku dvoranu u božićno ruho obukli su učiteljica Ivanka Hodja Kukovačec i učenici 8.b razreda tako da su izvođači, učenici od 1. do 8. razreda, kao i neki bivši učenici škole, imali odličnu kulisu za svoje nastupe. U bogatom se programu moglo uživati u prigodnim recitacijama, božićnim igrokazima na hrvatskom i engleskom jeziku, pjesmama u čast Božiću, sviranju neobičnih instrumenata i, naravno, suvremenim i narodnim plesovima.

Kroz program su odlično vodile učenice 8. razreda Lira Hajsok i Jasmina Klopotan, koje je uvježbala glavna koordinatorica priredbe učiteljica Sanja Horžić, dok su izvođače uvježbali sljedeći učitelji: Iva Kelemen Ivančić, Draženka Leljak, Mladen Fotak, Valentina Ivanušec, Danijela Horvatić, Božica Šantek i Sanja Horžić. Na pozornici su se predstavili i članovi plesnog studija „M-fit“, voditeljice Marte Žugec, KUD-a „Ljuba voda“ Ljubeščica s tamburaškom sekcijom i voditeljem Ratkom Kadovićem te folkloraši viših razreda koji su plesali na koreografiju Tima Hrvaćanina.

Kroz oko objektiva sve su nastupe zabilježli članovi Novinarske grupe.

- odličan voditeljski duo - Lira i Jasmina

- led su probili  članovi Engleske grupe koji su izveli igrokaz na engleskom jeziku "Rudolph The Red Nosed Reindeer"

- recitaciju "Bijeli Božić" izveli su članovi Recitatorske grupe

- učenici 7. razreda zajednički su odsvirali skladbu "Suger Plum Fairy" uz pomoć neobičnih instumenata boomwachersa

- recitaciju "Dođi nam, Božiću!" recitirali su članovi Recitatorske grupe

- publiku su rasplesali članovi plesnog studija "M-fit" iz Novog Marofa

- osmaši su, također, zasvirali na boomwhackersima, čuli smo skladbu "Carol Of The Bells"

- plesači KUD-a "Ljuba voda" Ljubeščica zagrijali su mnoge dlanove

- posjetio nas je i "Grinch" kojeg su u dramsko-scenskoj igri utjelovili učenici 5. razreda

- u produženom boravku vježbalo se, također, za priredbu kako bi učenici 1. i 4. razreda pjesmom i plesom mogli poželjeti "Sretan Božić svakome"

- glumili su i učenici 4. razreda koji su izveli igrokaz "Videl sam Jezušeka"

- uz vesele ritmove tamburaša KUD-a "Ljuba voda" splet narodnih plesova izveli su folkloraši nižih i viših razreda

- članovi Recitatorske grupe izveli su i recitaciju "Čestit Božić, dobri ljudi!"

- dramsko-scensku igru "Božićek" izveli su članovi Dramske grupe 6. razreda

- zboraši su u čast Božiću otpjevali skladbe "Noć je puna ljubavi" i "Božićna pjesma"

- recitacijama "Novogodišnji vlak" i "Sretna nova godina!" članovi Recitatorske grupe poželjeli su svima sve najbolje

- za kraj, zboraši su pripremili malo iznenađenje - uz pomoć bivše učenice Viktorije Ratković zajednički su zapjevali i zaplesali "Shake Up Christmas".

Na samom kraju okupljenima se obratio i ravnatelj Ivica Rojc koji je pohvalio sve izvođače i njihove mentore, kao i naše vanjske suradnike te, naravno, roditelje.

Svima koji su tijekom godine doprinijeli boljem radu Škole zahvalio se na uspješnoj suradnji, uz želju da nam 2019. godina bude još uspješnija i sretnija.

« Kolovoz 2020 »