Uspjeh na „3.KAJ-u v Marofu“

Autor: Ivana Nogić, 21. 1. 2019.

Na kajkavskom recitalu 3. KAJ v Marofu učenici naše škole i ove su godine pokazali svu raskoš svog pjesničkog talenta. Stihovima na kajkavskom narječju, na temu „Pahulice tancaju“, predstavilo se devetero učenika viših razreda koji su na pozornici KC „Ivan Rabuzin“ izveli vlastite stihove. Najuspješnije bile su Veronika Horg kojoj je pripala druga nagrada Stručnog povjerenstva, Emilija Knapić s osvojenom trećom nagradom Stručnog povjerenstva te Dora Ivanek kojoj je pripala treća nagrada publike.

Na prigodnom recitalu nastupilo je 38 učenika iz okolnih škola koji su se javili na natječaj „Pahulice tancaju“. Nakon prošlogodišnje prve nagrade Stručnog povjerenstva, ove je godine Stručno povjerenstvo drugu nagradu dodijelilo učenici 7. razreda naše škole Veroniki Horg za njezinu pjesmu „V mojem je srcu toplo“ (mentorica Ivana Nogić). Odlično ju je pratila učenica 6. razreda Emilija Knapić kojoj je Povjerenstvo dodijelilo treću nagradu za pjesmu „Tancanje pahulica“ (mentorica Sanja Horžić). Lijepo iznenađenje za učenicu 6. razreda Doru Ivanek bila je treća nagrada publike za njezinu pjesmu „Pahulice tancaju“ (mentorica Sanja Horžić).

Osim naših nagrađenih učenica, na recitalu su se predstavile: Leticija Ivanušec (5. r.), Magdalena Horg (6. r.), Mirjana Golub (7. r.) i Martina Žugec (7. r.), dok je Lauru Sakač (6. r.) te Anu Zvonar (7. r.) bolest spriječila da same izvedu svoje stihove.

Svi naši sudionici vrlo su zadovoljni prikazanim i viđenim te jedva čekaju sljedeću priliku za izražavanje bogatstva jezika našega kraja.