Međuopćinska smotra LiDraNo 2019.

Autor: Ivana Nogić, 4. 2. 2019.

Čak 22 učenika naše škole sudjelovalo je na ovogodišnjoj Međuopćinskoj smotri LiDraNo, održanoj 29. siječnja u KC „Ivan Rabuzin“ u Novom Marofu. Domaćin Smotre bila je OŠ Podrute, a naši su se učenici uspješno predstavili u kategorijama literarnog, novinarskog i dramskog stvaralaštva. Najuspješniji lidranovci bili su Patrik Jakopec i Antonija Sakač čiji su literarni i novinarski radovi poslani na županijsku Smotru.

U kategoriji literarnog izraza pristiglo je 17 radova, od čega je Stručno povjerenstvo izabralo njih 6 za Županijsku smotru. Među 6 najboljih našla se i pjesma učenika 5. razreda Patrika Jakopca „Dok Te pogledam…“ (mentorica Sanja Horžić). U ovoj kategoriji još su se natjecali i sljedeći učenici: Jasmina Klopotan s pjesmom „Ljubavni znak“, Lira Hajsok s pjesmom „Orhideja“, Sara Horvatić s pjesmom „Budućnost u mojoj glavi“ te Iva Tomiek s pjesmom „Vatreni“. Mentorica navedenih učenica bila je učiteljica Sanja Horžić.

U kategoriji samostalnih novinarskih radova Školu su predstavljale novinarke Jasmina Klopotan te Antonija Sakač. Jasmina je napisala članak „Ovisni o internetu“, a Antonija članak „Djeca rastu od ljubavi“. Od 9 pristiglih radova iz svih škola, Povjerenstvo je Antonijin rad uvrstilo među 5 najboljih čime se plasirala na Županijsku smotru. Naše je novinarke pripremala i vodila knjižničarka Ivana Nogić.

Na pozornici KC „Ivan Rabuzin“ predstavili su se i naši glumci, i to u brojnom sastavu. U konkurenciji pojedinačnih dramsko-scenskih nastupa monologe su izvele učenice Dora Ivanek, koja je svojim monologom iz djela „Što mi se to događa“ i otvorila Smotru, te Iva Tomiek koja je izvela ulomak iz djela „Tajni leksikon“.

U kategoriji skupnih nastupa predstavila se Dramska skupina učenika 5. razreda s dramsko-scenskom igrom „Grinch“ te Dramska skupina učenika 6. razreda koja je izvela svoje viđenje poznate bajke o „Shreku“. Naše je glumce vodila i pripremala učiteljica Sanja Horžić.

Naši novinari pratili su lidranovce na pozornici i iza nje:

- pripreme u garderobi

- nastup Dore Ivanek

- nastup Ive Tomiek

- dramsko-scensku igru "Shrek" izveli su članovi Dramske grupe 6. razreda

- Dramska grupa 5. razreda izvela je "Grincha"

- pristigle literarne i novinarske radove moglo se pročitati u holu KC "Ivan Rabuzin"

- naše novinarke u iščekivanju rezultata

- članovi stručnih povjerenstava na kraju Smotre objavili su rezultate

Našim lidranovcima želimo puno uspjeha na Županijskoj smotri LiDraNo čiji je domaćin OŠ Šemovec.

Dan zamjene uloga
Za osmaše

Knjižica „Odaberi svoju školu“

Može se preuzeti na ovom linku.

Školska godina 2018./19.

« Svibanj 2019 »