Medalja u šahu

Autor: Ivica Rojc, 18. 3. 2019.

Dana 15. ožujka u PŠ Druškovec održano je 4. kolo natjecanja PUŽ (Pojedinačno učeničko županijsko), natjecanje u šahu za učenike osnovnih i srednjih škola varaždinske županije. Učenik 5. razreda naše škole Matija Kranjec u kategoriji C-viši razredi osvojio je prvu medalju za našu školu u tom natjecanju i to zlatnu.

O masovnosti natjecanj govori podatak da su u tri kategorije: osnovna škola niži razredi, osnovna škola viši razredi i srednje škole ukupno sudjelovala 164 natjecatelja. Uz Matiju našu školu predstavljali su još: David Sakač (8. b r.), Dorian Davidović (6. r.) te učenici četvrtog razreda Dorian Sakač, Mirna Horvatić i Emanuel Horžić. Zajedno su osvojili 22,5 boda što je naš novi rekord u natjecanjima PUŽ-a. Učenike za natjecanja priprema vjeroučitelj Mario Merkaš.