Vesele maškare zavladale školom

Autor: Ivana Nogić, 19. 3. 2019.

Vesele maškare i ove su godine zavladale našom školom kada su gotovo svi učenici od 1. do 8. razreda, neki djelatnici škole te mali gosti iz Dječjeg vrtića Leptirić svojim originalnim maskama zadivili cijelu školu.

Na fašnički utorak, nakon trećeg sata, maškare su se okupile u sportskoj dvorani gdje je svatko imao priliku zapjevati i zaplesati. Zapjevali su i članovi Malog zbora, a potom su se predstavili gosti iz vrtića te svi razredi:

djeca iz vrtića u svijetu princeza i junaka

prvašići kao semafori

drugi razred kao crveni patuljci i patuljčice

treći razred otplovio je u podvodni svijet

četvrti razred naglo je diplomirao

petaši u se upisali u starački dom Veseljaci

šestaši su postali hipiji

sedmaši reperi

osmi a razred bacio se u dimnjačare

a osmi b postali marshmello.

Žiri se pobrinuo da najbolje maskirani učenici dobiju priznanja, a to su bili:

u kategoriji vrtića – princeza Maja

u 1.razredu veseli semafor Leonardo Sakač

u 2. razredu patuljčica Ana Kozjak

u 3.razredu ribica Nemo Mihael  Barjektarević

u 4.razredu diplomantica Ema Barila

u 5.razredu veseli starček Patrik  Jakopec

u 6.razred hipi djevojka Željka Bukovčan

u 7.razredu reperica Lucija Šimec

u 8.a razredu dimnjačar Josip Legin

te u 8.brazredu marshmello Ivan Toma.

Žiri je dodijelio i priznanja za najbolje grupne maske:

u kategoriji nižih razreda najoriginalniji bili su učenici 3. razreda koji su zajedno sa svojom učiteljicom zaronili u podvodni svijet,

dok su se među višim razredima najviše potrudili učenici 8.a razreda koji su se, zajedno sa svojim razrednikom, prekvalificirali za dimnjačare.

Nakon podjele priznanja učenici su se okupili oko fašničke lutke koju je trebalo što prije srušiti jer je bila puna slatkiša. Potom je cijela fašnička povorka krenula u obilazak mjesta, a po povratku u školu dočekale su ih ukusne krafne. Svi su se dobro zabavili, a neki su već sada počeli smišljati kakvu će masku navući sljedeće godine.

Tekst i fotografije: Novinarska grupa