Za nagradu na „Dan i noć PMF-a“

Autor: Ivana Nogić, 11. 4. 2019.

Učenici koji su se istaknuli na školskim i županijskim natjecanjima u školskoj godini 2018./2019. nagrađeni su 5. travnja 2019. godine putovanjem u Zagreb kako bi sudjelovali na „Danu i noći PMF-a“ (Prirodoslovno-matematičkog fakulteta) u Zagrebu.

„Dan i noć na PMF-u“ najveći je jednodnevni festival prirodoslovlja i matematike u Republici Hrvatskoj koji se odvija s ciljem približavanja znanosti javnosti te poticanja mladih na istraživanje i otkrivanje novih spoznaja. Željni novih znanja, naši su učenici, u pratnji svojih učitelja, posjetili Matematički, Fizički, Kemijski, Geološki, Geografski i Biološki odsjek gdje su tijekom cijelog dana sudjelovali na brojnim radionicama. Kroz njih su usavršili i proširili svoja znanja i vještine iz navedenih predmeta. Rješavajući zadatke i sudjelujući u različitim pokusima, zaključili su da je učenje prirodnih predmeta jako zanimljivo, zabavno, ali i korisno.