Nasilje prestaje ovdje

Autor: Ivana Nogić, 2. 3. 2020.

Dan ružičastih majica svi učenici i djelatnici naše škole obilježili su 27. veljače 2020. godine. Tom prigodom odjenuli su ružičaste majice te su, najprije 5. sat niži razredi, a potom 7. sat viši razredi, poslali jasnu poruku: "Nasilje prestaje ovdje!".

Pripreme za obilježavanje Dana ružičastih majica odrađene su tijekom mjeseca veljače na satovima razrednika, a glavni koordinator svih aktivnosti bila je učiteljica Jasna Šprem Gušić u suradnji s pedogoginjom i razrednim učiteljima. Učenicima su prikazivani video materijali i prezentacije na temu vršnjačkog nasilja te je opet provedena kratka anonimna anketa o vršnjačkom nasilju u školi, a izrezivale su se i ružičaste majice s porukama protiv vršnjačkog nasilja.

Na sam Dan ružičastih majica pedagoginja Patricija Lacković održala je učenicima predavanje na temu vršnjačkog nasilja u kojem ih je upozorila na sve vrste nasilja te kakve sve posljedice nasilje može imati. Također, ponudila je i neka rješenja kako bismo nasilje sveli na najmanju moguću mjeru.

Također, jedna od aktivnosti bila je Frendač liga, natjecanje u kojem su učenici dobrim djelima skupljali bodove u trajanju od 14. 2. do 26. 2. 2020. godine. Borbu protiv nasilja mogli su prikazati i likovnim crtežima te fotografijama i videomaterijalima, a na Dan ružičastih majica proglašeni su pobjednici u svim kategorijama Frendač lige:

1. i 2. razred – pobjednici su bili: Karlo Štriga, Stjepan Kontrec, Petar Sokač i Sara Dvorski.

1. i 4. razred - pobjednici su bili: Ivana Baričević i Petra Sakač.

1.  i 6. razred - pobjednici su bili: Ema Barila, Tara Čolja i Marija Kranjec.

1.  i 8. razred - pobjednici su bili: Veronika Horg, Lucija Šimec i Martina Žugec.

Zadnja aktivnost bila je zajedničko fotografiranje uz poruku: NASILJE PRESTAJE OVDJE!