Medalja za naše nogometašice!

Autor: Ivana Nogić, 21. 3. 2022.

Učenice Osnovne škole Ljubešćica osvojile su 3. mjesto na Županijskom natjecanju u futsalu za učenice 5. i 6. razreda, održanom 17. ožujka 2022. godine u našoj sportskoj dvorani. Za našu ekipu igrale su: Ana Kranjec, Ana Legin, Petra Jertec, Ana Kozjak, Ema Horvatić, Lana Horvatić, Emilija Horžić i Doria Horvatić.

Uspon prema trećem mjestu započeo je na međuopćinskom natjecanju koje se odvijalo u Osnovnoj školi Novi Marof, a naše nogometašice, vođene učiteljicom Biserkom Topolovec, bez problema i zasluženo prošle su dalje na županijsko natjecanje koje je upravo naša škola bila domaćin. Iz cijele Varaždinske županije na završni dio natjecanja, uz Osnovnu školu Ljubešćica, plasirale su se još učenice iz Osnovne škole Cestica, VI. osnovne škole Varaždin i Osnovne škole Sveti Đurđ.

Prije početka županijskog dijela natjecanja okupljene je pozdravio i predsjednik Županijskog nogometnog saveza i načelnik Općine Ljubešćica Nenad  Horvatić

U prvoj polufinalnoj utakmici zasluženo je sa visokih 7:1 slavila OŠ Cestica protiv IV. OŠ Varaždin. Spremne i uzbuđene naše učenice znale su kako ih čeka težak posao protiv OŠ Sveti Đurđ, a tako je i bilo. Nošene publikom i dobrom igrom, borile su se naše lavice protiv rivala iz Svetog Đurđa i više od svojih mogućnosti, što je nagrađeno vodstvom od 1:0, ali da takav rezultat ostane, nedostajalo je i malo sreće. Dva nevjerojatna gola učenica iz Svetog Đurđa u drugom poluvremenu donose preokret, a unatoč naporima da naše učenice donesu toliko željeno finale, Sveti Đurđ uspijeva se obraniti i utakmica završava sa rezultatom od 2:1.

Za 3. mjesto i medalju oko vrata naše su se igračice natjecale protiv VI. OŠ Varaždin. Iako moralno uništene i razočarane, naše lavice su u utakmici za 3. mjesto pokazale karakter koji imaju u sebi. Emocije te želja i volja da pokažu kako su zasluženo u najbolje četiri nogometne momčadi naše županije, igraju odličnu utakmicu preokreta gdje rezultat od 0:1 pretvaraju u nevjerojatnih 3:2 i zasluženo odnose 3. mjesto.

U finalnoj utakmici susreli su se OŠ Cestica i OŠ Sveti Đurđ. Finale kao finale, mora biti neizvjesno do posljednjeg zvižduka, a tako je bilo i ovo. Uz rezultat od 1:1 i inicijativu na terenu, odlična igra učenica iz Cestice isplatila se baš u posljednjim sekundama kada lopta ulazi u mrežu gotovo s centra te učenice OŠ Cestica osvajaju 1. mjesto završnice nogometa za učenice 5. i 6. razreda Varaždinske županije.

Ovim putem zahvaljujemo svima na sudjelovanju, čestitamo pobjednicima, ali i našim učenicima koje su nas učinile veoma ponosnima!

Upisi u srednje škole

Digitalna brošura „Odaberi svoju školu“ za iduću školsku godinu

Preporuke za sve odgojno-obrazovne ustanove (8.4.2022.)

Odluku o prestanku važenja Odluke o uvođenju posebne sigurnosne mjere obveznog testiranja na virus SARS-CoV-2 te posebne sigurnosne mjere obveznog predočenja dokaza o testiranju, cijepljenju ili preboljenju zarazne bolesti COVID-19 radi ulaska u prostore javnopravnih tijela (28.2.2022.)

Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti COVID-19 vezano uz rad predškolskih ustanova osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2021./2022. (25.2.2022.)

Postupanje s oboljelima, bliskim kontaktima oboljelih i prekid izolacije i karantene (Ver19 - 31.1.2022.)

Postupanje s oboljelima, bliskim kontaktima oboljelih i prekid izolacije i karantene (Ver18 - 24.1.2022.)

Postupanje s oboljelima, bliskim kontaktima oboljelih i prekid izolacije i karantene (Ver17 - 10.1.2022.)

ODLUKA o uvođenju posebne sigurnosne mjere obveznog testiranja dužnosnika, državnih službenika i namještenika, službenika i namještenika u javnim službama, službenika i namještenika u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi te zaposlenika trgovačkih društava i ustanova (12.11.2021.)

Objedinjene revidirane preporuke o prioritetima za testiranje na SARS-CoV-2, postupanju s kontaktima, završetku izolacije i karantene/samoizolacije s osvrtom na osobe koje su preboljele COVID-19 ili su cijepljene (25.10.2021.)

Postupak kod jednog učenika oboljelog od COVID-19 koji je bio na nastavi u vrijeme zaraznosti  (25.9.2021.)

Modelima i preporukama za rad u uvjetima povezanima s bolesti COVID-19 u pedagoškoj/školskoj godini 2021./2022. (31.8.2021.)

Uputama za sprečavanje i suzbijanje epidemije bolesti COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2021./2022. (26.8.2021.)

ONline nastava

Školska godina 2021./22.

« Srpanj 2022 »

Kalendar za šk. g. 2020./21.