Završnica osmaša

Autor: Ivica Rojc, 4. 7. 2022.

Devetnaest osmaša OŠ Ljubešćica za nekoliko dana zauvijek će napustiti osnovnoškolske klupe te krenuti  novim životnim putevima. U utorak 14. lipnja 2022. prigodnim programom nastojali su se na dostojanstven način oprostiti od  učitelja i ostalih djelatnika OŠ Ljubešćica te zahvaliti roditeljima na svemu učinjenom za njih.

Program Završnice započeli su Vinko i Matija Španić tamburaškim instrumentalom, a zatim je slijedila dramsko – scenska igra „Kamo dalje?“ u izvedbi Patrika, Nives, Eme, Petra, Leticije, Martine, Tee i Paule. Matija Kranjec i Emanuel Smoljanović izveli su stihove pjesme „Štef je narisal“ autorice Božice Jelušić. Stihove majkama uputili su Matija Španić i Martina Repnjak, a očevima Tea Štriga. Svim učiteljima stihove su posvetile Sandra i Leticija, a svaki osmaš izrekao je jednu poruku prijateljstva budući da su prijatelji jako važni u njihovim životima. Iako je tijekom osnovnoškolskih dana bilo i lijepih, ali i onih malo manje lijepih, trenutaka život nije siv što su poručili osmaši istoimenom pjesmom koju su svi zajedno otpjevali. Presjek kroz osam godina boravka u OŠ Ljubešćica prikazala je Ema dok se Paula potrudila napraviti prigodni video te u ime svih osmaša izreći zahvalu svima koji su bili uz osmaše u dosadašnjem životu. Prigodnim riječima osmašima se obratila razrednica Sanja Horžić zaželjevši im svu sreću tijekom  daljnjeg života. Ravnatelj Ivica Rojc također se obratio svima nazočnima naglasivši učenicima da im je razdoblje provedeno u OŠ Ljubešćica bilo jedno od najljepših u životu budući da su pred njima brojni životni izazovi. Program su vodili Nika Španić i Luka Jertec.

Nakon programa uslijedila je podjela prigodnih poklončića svim djelatnicima OŠ Ljubešćica te ruža napravljenih od krep – papira kao znak zahvalnosti roditeljima.

Potom je uslijedio domjenak koji su pomogle pripremiti kuharica Nataša, čistačice Marina, Snježana, Marina i Mateja. Razrednica Sanja sve je počastila tortom na kojoj je pisala prigodna poruka: Sretno, osmaši!