Produženi boravak uveden je u našu osnovnu školu u školskoj godini 2017./18. Od tada su prošle gotovo tri godine. Dana 15. studenog 2017. godine škola je započela s produženim boravkom. Tada je u boravak krenulo samo 9 učenika s učiteljicom Valentinom (Ivanušec) Mikulčić. Produženi boravak pohađalo je 6 učenika iz prvog razreda, 3 učenika iz drugog razreda i 2 učenika iz trećeg razreda. Da se velik trud škole, ravnatelja i učiteljice isplatio dokazala je sljedeća godina. Od 1. listopada 2018. godine u boravak se uključio 31 učenik. S većim brojem učenika, stigla je i učiteljica Danijela Horvatić. Danas, u školskoj godini 2019./20. produženi boravak pohađa 36 učenika, što je gotovo 50 % učenika nižih razreda.

Ove godine, produženi boravak počeo je samim početkom školske godine, točnije 16.9.2019. godine. Škola je ove godine učenicima omogućila nove tepihe te šarene jastučiće. Učenici uživaju gledati animirane filmove na novim tepisima. Sve ove pogodnosti roditelji plaćaju samo 350 kn, uz financiranje Općine i Varaždinske županije. Suradnja s roditeljima odvija se putem radionica, roditeljskih sastanaka te ponekog izleta. Prošle godine, roditelji, učenici te učiteljice imali su zajedničko druženje u kinu, u Kulturnom centru Ivan Rabuzin.

Naši učenici s osmijehom dolaze u produženi boravak, pa tako nijedna domaća zadaća nije preteška, a igre nikada nije previše.

(fotografije možete vidjeti u foto-galeriji)

Tekst i fotografije:

Valentina Mikulčić, učiteljica u produženom boravku

« Kolovoz 2020 »