Uspješno provedena akcija sakupljanja starog tekstila

Autor: Ivica Rojc, 16. 4. 2024.

U mjesecu travnju pokazali smo ekološku osviještenost uključivanjem u akciju sakupljanja tekstila i tekstilnog materijala za socijalnu zadrugu „Humana Nova“ iz Čakovca pod sloganom „Misli na druge! Misli zeleno!“. Akciju smo organizirali među djelatnicima i učenicima Škole u periodu od 15. travnja do 6. svibnja 2024. godine, a prikupilo se 13 punih vreća odjeće, tj. oko 170 kg tekstila.

Socijalna zadruga „Humana Nova“ potiče zapošljavanje osoba s invaliditetom i marginaliziranih skupina kroz proizvodnju i prodaju tekstilnih proizvoda od ekoloških i recikliranih materijala. Doniranjem tekstila pomažemo djelatnicima zadruge u njihovom radu, a istovremeno spašavamo planet od štetnih utjecaja koji nastaju odlaganjem tekstila na otpad ili pretjeranom proizvodnjom novog tekstila.

Glavni koordinator akcije bila je pedagoginja Tajana Jenkač koja je zbrinjavala sve donacije. Vrećica po vrećica, a do kraja akcije napunilo se 13 vreća. Veseli nas što će naša tekstilna roba dobiti novu svrhu i na taj način ponovno zaživjeti u nekom novom ruhu ili pak postati odjevni komad u nečijem ormaru.

S obzirom na iskazani interes i prikupljenu donaciju vjerujemo da ćemo nastaviti tradiciju sakupljanja tekstila i u idućoj školskoj godini.

HVALA svima koji su podržali akciju i donirali!

Više o radu „Humane Nove“ i gdje osobno možete donirati odjeću na:

« Srpanj 2024 »