Aktivnosti produženog boravka

24.10.2019.

Zasadi drvo, ne budi panj!

Učenici produženog boravka s učiteljicom Valentinom i učiteljicom Božicom iz prvog razreda uključili su se u akciju sadnje drva pod nazivom „Zasadi drvo, ne budi panj“. Akcija je pokrenuta s idejom da svatko može zasaditi stablo i pridonijeti borbi protiv klimatskih promjena i poboljšanju izgleda sredine u kojoj živi.

Za sadnju stabla potrebno je iskopati veću udubinu u zemlji. Za taj dio posla, bio je zadužen naš „poslovođa“ Andrija. S graškom znoja na čelu, Andrija je uspješno izvršio zadatak. Platanu su potom stavili u udubinu te je zalijali vodom. Učenici prvog razreda su ručicama i nožicama ogrnuli platanu zemljom. Marljivo radeći učenici su posadili drvo platane.

Uz sadnju stabla, učenici su posadili i lukovice šafrana, tulipana i narcisa. Naš školski cvjetnjak krasit će prekrasne boje šafrana, tulipana i narcisa.

Uz osmijeh i pjesmu učenici su pokazali da zajedničkim snagama mogu doprinijeti sredini u kojoj žive.

Tekst i fotografije: Valentina Mikulčić, učiteljica u produženom boravku

« Srpanj 2020 »