Školska godina 2018./19.

Godišnji plan i program rada u produženom boravku

Jelovnik u produženom boravku

Lipanj 2019.

AKTIVNOSTI U PRODUŽENOM BORAVKU

Dan jabuka

Učenici u produženom boravku obilježili su Dan jabuka (22. listopada – 26. listopada) prigodnim slikama, powerpoint prezentacijom te vicevima, pjesmama i pričama o jabukama. Učenici su imali prilike saznati mnoštvo zanimljivosti o jabukama. Saznali su kakvu ulogu ima jabuka u prehrani, kako jabuka utječe na njihovo zdravlje te koje sve sorte jabuka postoje.

Pričali su i o uzrečicama:

Jedna jabuka na dan tjera doktora iz kuće van.

Pojedi jabuku prije spavanja i doktor će kruha prositi.

Jabuka ne pada daleko od stabla.

Rumen kao jabuka.

Zdrava kao jabuka.

Ako želiš jabuku, moraš protresti drvo.

Lijepa jabuka ponekad skriva crva.

Crv ne čini jabuku.

Pričama, pjesmama i vicevima...

Monolog vesele jabuke

Ja sam crvena jabuka, vesela sam i radosna.

Sa svog stabla promatram razigranu djecu.

Penju se po krošnji, skakuću oko stabla i pričaju.

Zato sam jako sretna jer volim njihovo društvo.

Sretna sam i zato što sam na stablu odakle mogu gledati

plodna polja, voćnjak i cijelo selo.

Emily Bagarić

Poš'o Mujo da kupi jabuke i pita prodavaoca pošto su, a ovaj odgovara: "Što više kupiš jeftinije su!"
Mujo će na to: "Trpaj dok ne budu besplatno!" :)

Razgovaraju 2 plavuše i kaže jedna:
- Doktor mi je rekao da sljedećih tjedan dana živim na jabukama.
Druga će:
- A šta ako padneš?

Zašto je jabuka išla kod doktora?

Jer se poskliznula na koru.

JABUKA U STIHOVIMA

Jesi li pala s carske krune,

Ili s nebeskog nekog stabla?

Možda si akord sa zlatne strune

Ili traga ruke besmrtnog Pabla?

Jabuko lijepa, ti čiju nagost

Tek stručak vlati pod stablom skriva!

Poklon si,kojim me nečija blagost

U zlu i tuzi danas dariva.

Božica Jelušić

Tjedan o jabukama završili smo s likovnom radionicom.

Valentina Ivanušec

Produženi boravak i topli jesenski dani

Učenici produženog boravka iskoristili su tople jesenske dane za igru i uživanje na svježem zraku. Igrali su nogomet, graničar, odbojku i košarku. Nakon napisane domaće zadaće odlučili su pronaći jesenske plodove. Pronašli su žireve, orahe i kestene. Da bi dokazali koliko vole jesen, skupili su jesenske plodove i napravili veliko jesenje srce produženog boravka.

Tekst i fotografije: Valentina Ivanušec, učiteljica u produženom boravku

MJESEC LISTOPAD U PRODUŽENOM BORAVKU

Tople jesenske dane, učenici produženog boravka, iskoristili su za uživanje i igru na našem školskom igralištu i na dvorištu. Promatrali smo i opisivali vrijeme te promjene u prirodi u jesen. Između ostalog, sakupljali smo jesenske plodove u našem dvorištu i domišljato izrađivali različite oblike od njih.  Dašak jeseni unijeli smo i u našu učionicu tako da smo u zajedničkom radu pomoću štapića za uši i tempera izradili naše jesensko drvo te izradili plakat o jeseni. Budući da jeseni nema bez kiše poigrali smo se vatom i papirima te izradili oblačiće s kišom. Obilježili smo Dječji tjedan, Dane kruha (18.10.), Svjetski dan jabuka (20.10.), Svjetski dan animiranog filma (28.20.) te blagdan Svih svetih izradom svijeća i krizantema od kolaž papira. Bili smo vrlo marljivi i domaću zadaću te nastavne listiće za ponavljanje gradiva rješavali smo s osmijehom na licu.

Tekst i fotografije: Danijela Horvatić, učiteljica u produženom boravku

Upisi u srednje škole

Digitalna brošura „Odaberi svoju školu“ za iduću školsku godinu

Preporuke za sve odgojno-obrazovne ustanove (8.4.2022.)

Odluku o prestanku važenja Odluke o uvođenju posebne sigurnosne mjere obveznog testiranja na virus SARS-CoV-2 te posebne sigurnosne mjere obveznog predočenja dokaza o testiranju, cijepljenju ili preboljenju zarazne bolesti COVID-19 radi ulaska u prostore javnopravnih tijela (28.2.2022.)

Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti COVID-19 vezano uz rad predškolskih ustanova osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2021./2022. (25.2.2022.)

Postupanje s oboljelima, bliskim kontaktima oboljelih i prekid izolacije i karantene (Ver19 - 31.1.2022.)

Postupanje s oboljelima, bliskim kontaktima oboljelih i prekid izolacije i karantene (Ver18 - 24.1.2022.)

Postupanje s oboljelima, bliskim kontaktima oboljelih i prekid izolacije i karantene (Ver17 - 10.1.2022.)

ODLUKA o uvođenju posebne sigurnosne mjere obveznog testiranja dužnosnika, državnih službenika i namještenika, službenika i namještenika u javnim službama, službenika i namještenika u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi te zaposlenika trgovačkih društava i ustanova (12.11.2021.)

Objedinjene revidirane preporuke o prioritetima za testiranje na SARS-CoV-2, postupanju s kontaktima, završetku izolacije i karantene/samoizolacije s osvrtom na osobe koje su preboljele COVID-19 ili su cijepljene (25.10.2021.)

Postupak kod jednog učenika oboljelog od COVID-19 koji je bio na nastavi u vrijeme zaraznosti  (25.9.2021.)

Modelima i preporukama za rad u uvjetima povezanima s bolesti COVID-19 u pedagoškoj/školskoj godini 2021./2022. (31.8.2021.)

Uputama za sprečavanje i suzbijanje epidemije bolesti COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2021./2022. (26.8.2021.)

ONline nastava

Školska godina 2021./22.

« Srpanj 2022 »

Kalendar za šk. g. 2020./21.