SANDUČIĆ POVJERENJA

Dragi naši učenici,

sigurno ste primijetili da je u našoj školi postavljen SANDUČIĆ POVJERENJA. Nalazi se pored ulaza u školsku knjižnicu, a postavljen je kako bismo zajednički obilježili Međunarodni dan tolerancije (16. studenoga) i Međunarodni dan djeteta (20. studenoga).

Uz SANDUČIĆ POVJERENJA pozivamo sve učenike na zajedničko rješavanje problema, stoga nam pišite ako imate problem u školi ili izvan nje i ne znate kako ga riješiti. U sandučić možete ubaciti i svoje prijedloge ili pohvale (pozitivne primjere) vezane uz vaš boravak i rad u školi. Posebno nam prijavite sva ponašanja za koja mislite da nisu u redu i svako nasilničko ponašanje koje doživljavate ili vidite pored sebe. U pismima se ne morate potpisati, dovoljno je da navedete svoje inicijale i razred (I.N. 5.r.). Na pitanja će odgovarati stručna služba škole, a pitanja i odgovore moći ćete pročitati na panou pored knjižnice.

Osnovna ideja sandučića jest omogućiti svim učenicima da, bez straha od izlaganja opasnosti ili neugodnosti, mogu podijeliti svoja pitanja, razmišljanja, osjećaje i svjedočenja situacijama nasilja te na njih dobiti pravi odgovor.

Stručna služba škole poručuje svim našim učenicima: „Sve što vas brine pokušajte riješiti razgovorom s odraslom osobom od povjerenja, ali ako još nemate dovoljno hrabrosti, pismo može biti prvi korak. Nemojte držati u sebi ono što vas brine... Podijelite to s nekim odraslim kome vjerujete... Netko će te čuti.

Nisi sam! Nisi sama!

Uvažavajmo jedni druge, čuvajmo naš sandučić kako bi još dugo služio svrsi!

Natječaj za popunu radnih mjesta

Prometna učilica

Školska godina 2018./19.