Fašničko veselje u školi

Autor: Ivica Rojc, 19. 2. 2024.

Vesele maškare zavladale su našom školom na fašnički utorak 13. veljače kada su gotovo svi učenici od 1. do 8. razreda, neki djelatnici škole te mali gosti iz Dječjeg vrtića „Leptirić“ Ljubešćica svojim originalnim maskama razvedrili redovan nastavni dan. Vesele maškare prošetale su Ljubešćicom i usput razveselile korisnike Doma za starije i nemoćne osobe Ljuba voda u Ljubešćici. Nisu izostale ni ukusne krafne koje su i ove godine ispekle naše kuharice i spremačice.

Na fašnički utorak, nakon trećeg sata, vesele maškare okupile su se u sportskoj dvorani gdje je svatko imao priliku zapjevati i zaplesati. Predstavili su se mali gosti iz vrtića te svi razredi, žiri je odabralo i proglasilo najljepše pojedinačne i skupne maske. Nakon podjele priznanja učenici su se okupili oko fašničke lutke koju je trebalo što prije srušiti jer je bila puna slatkiša. Potom je cijela fašnička povorka krenula u obilazak mjesta, posjetivši usput i korisnike u Domu za starije Ljuba voda u Ljubešćici. Po povratku u školu dočekale su ih ukusne krafne koje su i ove godine ispekle naše kuharice i spremačice. Svi su se dobro zabavili, a neki su već sada počeli smišljati kakvu će masku navući sljedeće godine.

Kakve su se sve maske mogle vidjeti, pogledajte na sljedećoj poveznici.