Za naš dragi kaj

Autor: Ivana Nogić, 29. 11. 2016.

Već dvadeset i četvrtu godinu zaredom Društvo „Naša djeca“ iz Varaždinskih Toplica održava „Kajkavijadu“, kulturno-umjetničku manifestaciju kojoj je cilj očuvanje kajkavskog jezika i kulturne baštine. Ove godine „Kajkavijada“ se održavala 26. i 27. studenoga, a sudjelovalo je preko 800 djece iz svih 7 županija u kojima se govori kajkavski. Naša se škola, već tradicionalno, priključila toj manifestaciji i ponovno osvojila simpatije publike.

Mnogobrojnoj publici predstavili su se naši folkloraši izvevši koreografiju „Splet zagorskih plesova“ („Sirota“, „Repa“, „Milica“, „Stara zagorska polka“), uz pratnju tamburaša KUD-a „Ljuba voda“ (voditelj Mladen Fotak, uz suradnju Božice Nogić i Ratka Kadovića). Također, predstavili su se i članovi Dramske grupe viših razreda, učenici šestih razreda, koji su izveli scensku igru „Snoboki“, učenik Sebastijan Sakač koji je izveo vlastitu  pjesmu „Puh deklu išče“ te učenica sedmog razreda Mateja Sakač koja je izvela monolog „Baričin tablet“ (voditeljica Sanja Horžić).

Osim besprijekornih scenskih izvođača, naša škola imala je i učenike koji su dobrovoljno volontirali tijekom „Kajkavijade“, među kojima posebno ističemo učenicu Martu Ivanek koja je uspješno 'odradila' ulogu voditeljice cjelokupnog programa „Kajkavijade“.

Upisi u srednje škole

Školska godina 2016./17.

« Lipanj 2017 »

Sigurniji internet

Sigurniji internet za djecu i mlade

PPT prezentacija "Sigurnost na internetu" o Cyberbullingu te ostalim oblicima internetskog nasilja, sadrži savjete kako stvoriti bolji internet za djecu.

Priloženi dokumenti:
Sigurnost na internetu.pptx