Treća nagrada na natječaju SFERICA

Autor: Ivana Nogić, 22. 5. 2023.

Učenica 8. razreda naše škole Erin Lukač osvojila je 3. nagradu na književnom i likovnom natječaju SFERICA za likovni rad na temu „Gljive sv(i)jet(l)ožderke“. Natječaj organizira Društvo za znanstvenu fantastiku SFera, a ove godine pristiglo je više od 1500 likovnih radova. Svečana dodjela nagrada održana je 13. svibnja 2023. godine na Fakultetu elektrotehnike i računarstva u Zagrebu, u sklopu SF konvencije SFeraKon, gdje je uz Erin bila i njezina mentorica Ljiljana Belavić Kliček.

Književni i likovni natječaj SFERICA raspisuje Društvo za znanstvenu fantastiku SFera. I ove se godine javilo 1500 učenika iz 400 škola, s mnoštvom zanimljivih priča i likovnih radova. Nagrađeni radovi svake se godine izlažu na SFeraKonu, najstarijoj i najuglednijoj konvenciji fantastike i znanstvene fantastike u ovom dijelu Europe, koja je ove godine održana 45. put za redom. Tijekom SFeraKona dodjeljuju se nagrade pobjednicima u likovnom i literarnom dijelu, po zadanim temama, u kategorijama od 1. do 4. razreda, od 5. do 8. razreda te u kategoriji srednjih škola.

Erin je sudjelovala u likovnom dijelu natječaja s radom na temu „Gljive sv(i)jet(l)ožderke“. U svoj rad uložila je puno truda i preciznosti, a Stručni žiri prepoznao je njezin talent, preciznost i kreativnost. Na svečanoj dodjeli nagrada pratila ju je mentorica Ljiljana Belavić Kliček.

Na natječaj su poslani i radovi učenika 3. razreda: Stjepane Mikulčić, Hane Dvorski, Dine Borčeka i Jakova Somođija, kao i osmaša Emanuela Horžića, Doriana Sakača i Gabrijele Ratković.

Čestitamo svima na trudu i kreativnosti!

« Svibanj 2024 »