Humanitarnost u znaku zelene boje

Autor: Ivana Nogić, 23. 5. 2023.

Pod sloganom „Misli na druge! Misli zeleno!“ mjesec travanj obilježili smo u znaku humanitarnosti i ekološke osviještenosti. Naša škola uključila se u akciju sakupljanja tekstila i tekstilnog materijala za socijalnu zadrugu „Humana Nova“ iz Čakovca. Akciju smo organizirali među djelatnicima i učenicima Škole u periodu od 18. do 28. travnja 2023. godine, a prikupilo se 120 kg tekstila.

Socijalna zadruga „Humana Nova“ potiče zapošljavanje osoba s invaliditetom i marginaliziranih skupina kroz proizvodnju i prodaju tekstilnih proizvoda od ekoloških i recikliranih materijala. Doniranjem tekstila pomažemo djelatnicima zadruge u njihovom radu, a istovremeno spašavamo planet od štetnih utjecaja koji nastaju odlaganjem tekstila na otpad ili pretjeranom proizvodnjom novog tekstila.

Akciju smo organizirali među djelatnicima i učenicima škole u periodu od 18. do 28. travnja, a glavni koordinator bila je pedagoginja Tajana Jenkač. Vrijedno se sakupljalo sve dane akcije, vrećica po vrećica i tako smo ukupno prikupili 120 kg. Veseli nas što će naša tekstilna roba dobiti novu svrhu i na taj način ponovno zaživjeti u nekom novom ruhu ili pak postati odjevni komad u nečijem ormaru.

S obzirom na iskazani interes i prikupljenu donaciju vjerujemo da ćemo nastaviti tradiciju sakupljanja tekstila i u idućoj školskoj godini.

HVALA svima koji su podržali akciju i donirali!

Više o radu „Humane Nove“ i gdje osobno možete donirati odjeću na:

« Svibanj 2024 »