Oproštaj s učenicima 8. razreda

Autor: Ivana Nogić, 28. 6. 2023.

Završni program učenika 8. razreda, kojim su se željeli oprostiti od svih učitelja i djelatnika Škole te zahvaliti svojim roditeljima, održan je 21. lipnja 2023. godine u maloj sportskoj dvorani. Sudjelovali su svi osmaši, a program su pripremili u suradnji sa svojom razrednicom Andrejom Vuk Šarc i učiteljicom Sanjom Horžić. Završnici su se odazvali brojni roditelji osmaša te učitelji i djelatnici Škole, a nakon programa otvorena je izložba slika naše umjetnice Erin Lukač. Druženje je nastavljeno na prigodnom domjenku.

Završnica je započela prigodnom pjesmom „Dobro mi došel, prijatel!“ koju su izveli Tara Čolja i Vinko Španić. Potom je o pravom prijatelju recitirao Marin Klopotan, a svoje misli o prijateljstvu s okupljenima su podijelili Antonija i Katarina Davidović, Dorijan Sokač, Neno Žugec, Kristijan Gotić i Neven Bukovčan. Vlastite stihove o svojoj maloj ljubavi govorila je Gabrijela Ratković, a potom su osmaši zajednički otpjevali pjesmu „Uhvati ritam“.

Osmaši su uvježbali i kratku dramsko-scensku igru „Očem zanavek dete ostati“, a izveli su je Marija Kranjec, Emanuel Horžić i Marija Trakoštanec.

Od svojih se učenika došla oprostiti i njihova prva učiteljica Božica Šantek koja je dovela svoje četvrtašice da plesom obogate program završnice, a one su otplesale „Macarenu“ i „Toca Toca Kid Dance“.

Osmaši nisu zaboravili ni svoje roditelje. Dina Borček i Erin Lukač uputile su im riječi zahvale za svu podršku i potporu, a potom su učenici svojim roditeljima uručili i tiskane zahvalnice.

Osmaši su od 1. razreda učili engleski jezik, u čemu je najuspješniji bio Matija Novak, zato je upravo njemu pripala čast zahvaliti učiteljima na engleskom jeziku, dok su zahvalu na njemačkom jeziku uputili Borna Petak i Emanuel Horžić.

Mirna Horvatić i Lucija Legin prikupile su zajedničke fotografije nastale tijekom proteklih osam godina u školi te ih objedinile u video koji su svi sa smiješkom, ali i sjetom pogledali.

Marija Kranjec dokazala se kao uspješna pjesnikinja, stoga je svoju zahvalu uobličila u pjesmu kojom je počastila sve okupljene, dok je Marija Trakoštanec održala završni govor.

Potom su učenici uručili pripremljene poklone svojoj razrednici Andreji Vuk Šarc, učiteljici Božici Šantek, učiteljici Sanji Horžić i ravnatelju Ivici Rojcu, koji su se, uz zahvalu, također prigodno obratili učenicima i roditeljima. Osmaši su i ostalim djelatnicima Škole pripremili simbolične poklončiće da ih sjećaju na generaciju učenika 2015./2023.

Na kraju programa učiteljica Ljiljana Belavić-Kliček otvorila je izložbu likovnih radova naše umjetnice Erin Lukač koja je postavljena u holu sportske dvorane.

Uslijedio je domjenak koji su pomogle pripremiti kuharica Nataša te spremačice Marina i Mateja, a nije izostala ni torta koju je krasila fotografija naših osmaša.

Dragi osmaši, sretno svima, i neka vam život donese puno slatkih trenutaka u životu!

« Svibanj 2024 »